Wszystko o:

60 minut

aniaku

Zmiana czasu na zimowy: jak to wpływa na nasz organizm

Jak co roku, jesienią czeka nas zmiana czasu na zimowy. Cofamy zegarki o godzinę i mamy nadzieję, że zyskane dzięki temu 60 minut wykorzystamy na dodatkowy wypoczynek. Czy zmiana czasu wychodzi nam na zdrowie?

Bradykardia - wolne bicie serca

Bradykardia jest to stan charakteryzujący się niskim tętnem, w którym częstość akcji serca wynosi poniżej 60 uderzeń na minutę. Normalna praca serca u dorosłego człowieka w spoczynku to 60-100 uderzeń na minutę.

Australijczycy wynaleźli antidotum na poparzenie przez meduzę, zwaną osą morską - najbardziej jadowite stworzenie na Ziemi

Australijska meduza zwana osą morską, żyje głównie u wybrzeży Australii. Ze względu na swój charakterystyczny kształt otrzymała przydomek "pudełkowa" (box jellyfish). Ma do 60 macek, które osiągają długość trzech metrów. Każda z macek posiada miliony mikroskopijnych haczyków, wypełnionych jadem. Tego jadu wystarczyłoby na zabicie ponad 60 ludzi. Pojedyncze ukłucie wywołuje rozdzierający ból oraz martwicę skóry. Duża dawka jadu doprowadza do zatrzymanie akcji serca i śmierci w ciągu kilku minut.

Arytmia

Arytmia

na minutę w normalnych warunkach waha się średnio od 60 do 100; może jednak wzrosnąć nawet do 200 lub więcej w przypadku wzmożonej aktywności fizycznej. Gdy tempo bicia serca przekracza 100 uderzeń na min, występuje zjawisko częstoskurczu poniżej 60 uderzeń - rzadkoskurczu. Arytmię mogą powodować

Ruch to zdrowie

Dzieci Dzieci i nastolatki korzystają z aktywności fizycznej na wiele sposobów. Potrzebują przynajmniej 60 minut ruchu dziennie. Rodzice mogą im pomóc w następujący sposób: Dając dobry przykład i organizując rodzinne przedsięwzięcia sportowe, oraz towarzysząc dzieciom w zajęciach fizycznych

Co to jest bradykardia?

Czasami bradykardia odczuwana jest przez pacjenta jako uczucie osłabienia czy zasłabnięcia , ale najczęściej pacjent jej nie odczuwa. Bradykardia jest albo skutkiem stosowania pewnych leków, np. z grupy betablokerów, albo może być jednym z objawów choroby. Możemy ją często spotkać przy schorzeniach

Co to jest tachykardia?

Dołącz do nas na Facebooku! Tachykardia może być wyrazem zdrowia w sytuacjach emocjonalnego pobudzenia, może być też jednym z objawów choroby. Tachykardia może występować przy nadczynności tarczycy, w stanach gorączkowych, w przypadkach niedokrwistości. Jeżeli ustępuje choroba, tachykardia ustępuje

Czynność serca. Czynność serca a tętno. Zaburzenia rytmu serca

uderzeń/minutę U osób dorosłych - od 65 do 78 uderzeń/minutę U osób starszych – od 60 do 70 uderzeń/minutę Arytmia - zaburzenia rytmu serca Zaburzenia rytmu serca, nazywane arytmią, polegają na nierównomiernej czynności serca. Skutkuje to nieregularnym tętnem, które często może przekraczać

Tętno spoczynkowe jednej osoby może różnić się nawet o 70 uderzeń na minutę od normalnego tętna innej osoby - pokazują badania

Tętno spoczynkowe to tętno mierzone po kilku-kilkunastominutowym odpoczynku, a jego prawidłowe wartości mieszczą się w granicach od 60 do 100 uderzeń na minutę. Najnowsze badania, opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE, pokazują że średnie tętno spoczynkowe może się różnić u poszczególnych osób nawet

Google Fit: aplikacja, która ma dbać o naszą aktywność fizyczną

aktywności wpisuje się do programu po zakończeniu treningu. Aplikacja jest darmowa i dostępna jest na Androida oraz iOS. Zalecenia WHO dotyczące aktywności fizycznej Niezbędna, minimalna aktywność fizyczna to: dla dzieci i młodzieży szkolnej jest to 60 minut lub dłużej umiarkowanej lub intensywnej aktywności

Zostać dawcą szpiku? Proste, że aż trudno uwierzyć

60 minut

dziwny ten swiat sixtyminutes.ninemsn.com.au/sixtyminutes/Default.asp

Chrapek 60 minut

Witam, Chrapek rozegrał 60 minut, nawet na oficjalnej stronie ekstraklasy podane jest, że grał 61 minut (liczą również z doliczonym czasem gry, gdzie w tym meczu byłą to 1 minuta, więc ogólnie rozegrał 60 minut

60 minuta

Frankowski nie został wpuszczony na plac gry w końcówce meczu tylko w 60 minucie.

czas gry 60 min

Moze ktos przypomniec jak organizator liczy te 60min.Z tego co pamietam to zawodnik zeby mial zaliczone dodatkowe punkty to musi zejsc w 61 min lub wejsc w 30 min.Prawda?

prolaktyna po 60 min

Mam bardzo wysoką... normalnie mam 235 (norma 127-637) a po 60 min aż 4810 czy to znaczy,że powinnam dać sobie spokój ze staraniami?;( pozdrawiam -- Przyszła Kazia do Kubusia

60 groszy za minutę?

Witam, jestem trochę w tyle w kwestii ofert operatorów. Kończy mi się umowa w Plusie i dziś dostałem propozycję: - 75 zł za 120 minut lub 600 wiadomości (sms bądź mms) - 60 groszy za minutę po wykorzystaniu pakietu - Sony Ericsson za 49 zł - umowa na 2 lata. Czy to ok? Czy lepiej czegoś

Klose i 60minut

Klose-swietny mecz schodzi przy stanie 5-0 w 57 min i co nie dostanie ani punktow za zwyciestwo ani za wygrana +1. Taki to regulamin macie-niby ma byc sprawiedliwy zeby jacys tam obroncy nie dostali za wejscie 90 minucie +3 pc. Ulozyliscie sobie jakies tam swoj regulamin i ciagle wychodza braki.

Godzina lekcyjna - 60 min???

Czy to prawda ze Donald Tusk chciał wprowadzic do Polski godzine lekcyjną 60- cio minutową, oraz nauka w soboty?????

60 minut za darmo

Od dnia dzisiejszego do oferty Tele 2 wszedł cennik 60 minut za darmo. Wiem to, ponieważ jestem przedstawicielem tej firmy. Mam natomiast pytanie. Dlaczego strona inernetowa Tele 2 nie zawiera jeszcze żadnych informacji na ten temat i dlaczego mój dzisiejszy telefon na infolinię Tele 2