Wszystko o:

aberracja

mmr

Zespół Turnera - choroba genetyczna dziewczynek. Objawy i leczenie zespołu Turnera

Zespół Turnera - choroba genetyczna dziewczynek. Objawy i leczenie zespołu Turnera

Zespół Turnera to choroba genetyczna, która dotyka tylko płeć żeńską. Kobiety cierpiące na zespół Turnera cechuje najczęściej niski wzrost (niskorosłość) oraz infantylizm płciowy (brak miesiączki, bezpłodność).

Zdrowie dziecka zapisane w krwi matki. Nowe testy prenatalne

Ta obawa towarzyszy każdej kobiecie w ciąży - czy moje dziecko jest zdrowe? Zazwyczaj lęk jest nieuzasadniony. Teraz można bez żadnego ryzyka potwierdzić to testem genetycznym z krwi matki.

Wzrost: od czego zależy i kiedy można mówić o zaburzeniach wzrastania?

Wzrost uwarunkowany jest czynnikami genetycznymi, które oddziaływają na siebie; ogólnie zakłada się, że całość cech odziedziczonych po ojcu i matce będzie źródłem wzrostu średniego pomiędzy nimi, z uwzględnieniem płci (mężczyźni są średnio wyżsi od kobiet o ok. 14 cm). Średni wzrost mężczyzn w Polsce wzrósł z 165,0 cm w 1880 r. do 177,4 cm w 2001 r.

Dlaczego właśnie moje dziecko?

, terminu i sposobu porodu. Na to wszystko jest czas, gdy patologia rozpoznana jest przed porodem. Aż trudno uwierzyć, że wad, z którymi rodzą się dzieci, jest tak wiele. Zniekształcenia, aberracje chromosomowe, wady serca. Czy płacimy za postęp cywilizacji? Nie, liczba wad rozwojowych nie zależy od poziomu

Czego nie widać

Czego nie widać

przyszłej mamy, programy komputerowe liczą prawdopodobieństwo wystąpienia aberracji chromosomowych. Te badania z roku na rok są coraz lepsze - bo im więcej pacjentek do nich przystępuje, tym dokładniejsze statystyki udaje się uzyskać. Test PAPPA to badanie prenatalne nieinwazyjne, wymaga tylko pobrania krwi

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj użytkowników

Jeszcze o rodzinnych aberracjach ;)

Wątek o braku paska na świadectwie i odizolowaniu dziecka od rodzinnego wyjazdu za karę przypomniał mi jedną taką historię. Pewna kobieta opowiadała mi o tym, jak spakowała syna zaraz po zakończeniu roku szkolnego (skończył IV kl. SP), kupiła bilet na samolot i posłała do ojca do Norwegii. Chłopak j

Re: Jeszcze o rodzinnych aberracjach ;)

Dziecku potrzeba obojga rodziców, ale w sytuacji jak wyżej, żadną tragedią nie jest gdy, dziecko jest z ojcem, zamiast z matką.

Re: Jeszcze o rodzinnych aberracjach ;)

Tak, jeśli dziecko by się zgodziło. Znam kilka takich rodzin- dzieci są we Francji, w Niemczech, w UK. -- W weekendy ematka staje się matką.

Re: Jeszcze o rodzinnych aberracjach ;)

No i w czym problem, jak sama piszesz, chłopak pod opieką ojca się zmienił. Może ojciec był bardziej konsekwentny, lepiej umiał do chłopaka dotrzeć. Bycie pod opieką ojca nie jest tragedią!!

Re: Jeszcze o rodzinnych aberracjach ;)

A może wcześniej rodzice podjęli decyzję, że jak skończy rok szkolny pojedzie do ojca i ojciec będzie go pilnował. Jak sama mówisz, tam się odnalazł.

Re: Jeszcze o rodzinnych aberracjach ;)

Przecież u ojca też ma swój dom rodzinny. No chyba, że przyjmujemy że dom to tylko z matką, a u ojca co najwyżej zimny hotel.

Re: Jeszcze o rodzinnych aberracjach ;)

Tyle, że mały w sumie jeszcze dzieciak dostał sygnał: wypad z własnego rodzinnego domu, bo sprawiasz jakieś tam kłopoty... -- Aha, czyli savoir-vivre obowiązuje tylko stacjonarnie? (by taki-sobie-nick)

Re: Jeszcze o rodzinnych aberracjach ;)

owszem, zrobilybyśmy tak, jesli oboje rodzice mają równo poukładane klepki i są pełnowartościowi. rozważałam nawet ostatnio taki wariant rodzinny i nikt nie miał nic przeciwko temu (choć wariant był na wyrost i nie trzeba go póki co stosować)

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!