Wszystko o:

alkohol a tabletki przeciwbólowe

sofia

Alkohol

Alkohol to związki organiczne zawierające jedną lub więcej grup hydroksylowych. Potocznie "alkoholem" nazywa się alkohol etylowy czyli etanol lub napój alkoholowy, który dzielimy na piwo, wino oraz alkohole spirytusowe. Według ustawy, w Polsce do napojów alkoholowych zaliczamy każdy produkt przeznaczony do spożycia zawierający więcej niż 0,5% alkoholu etylowego (nie należy mylić z alkoholem metylowym, który jest silną trucizną i może powodować śmierć człowieka).

Dawkowanie alkoholu: Za standardowa dawkę alkoholu uważa się 10ml(8g). Dla mężczyzny bezpieczny poziom spożycia alkoholu określa się na 4 dawek dziennie, maksymalnie pięć razy w tyg. Dla kobiet liczba ta jest na poziomie 2 dawek dziennie.

Śmiertelna dawka: Za śmiertelną dawkę alkoholu uważa się spożycie powyżej 185-310 ml. Przede wszystkim dotyczy to osób z chorobami krążenia dla których, konsumpcja trunków alkoholowych może skończyć się tragicznie.

Wpływ alkoholu na organizm człowieka: Spożycie alkoholu w małych ilościach (do 40 ml) może skutkować ogólną poprawą nastroju, stanem pobudzenia. Organizm przestaje odczuwać zmęczenie, przyspiesza bicie serca a źrenice stają się rozszerzone. Po wypiciu alkoholu powyżej 125 ml mogą nastąpić problemy z koncentracją, zanik pamięci jak również problemy z mową i utrata świadomości.

Eliza Dolecka

"Można? Nie można!" - czyli o alkoholowych dylematach imprezowicza przyjmującego leki

"Można? Nie można!" - czyli o alkoholowych dylematach imprezowicza przyjmującego leki

Taka okazja się trafiła, a ty właśnie bierzesz leki. Niby rozum podpowiada, żeby nie łączyć farmaceutyków z alkoholem, ale im bardziej atmosfera się rozkręca, tym wewnętrzny głos rozsądku słabnie. Zatem: przeczytaj to jeszcze na trzeźwo i sprawdź, co realnie ci grozi przy stosowaniu konkretnych preparatów.

Kiedy i jak stosować leki przeciwbólowe, by nie szkodziły? Rodzaje leków przeciwbólowych

Gdy nas boli, szybko sięgamy po leki przeciwbólowe. W wielu przypadkach jest to słuszna decyzja. Często jednak przesadzamy z ilością, częstotliwością czy sposobem przyjmowania leków przeciwbólowych. Co więcej, kiedy kupujemy leki bez recepty, mamy wrażenie, że nie są to "poważne" farmaceutyki, tymczasem niewłaściwe ich przyjmowanie może się odbić na naszym zdrowiu negatywnie.

Jak wywołać spóźniający się okres

Spóźniający się okres może wywołać wiele emocji i być powodem niepokoju. Taka sytuacja najczęściej oznacza ciążę, jednak rozregulowanie cyklu miesięcznego może mieć wiele innych przyczyn. W jaki sposób przyspieszyć wystąpienie okresu, a kiedy tego nie robić? Kiedy najlepiej zgłosić się do lekarza?

 • Tramal - zastosowanie, dawkowanie, skutki uboczne stosowania leku

  Tramal - zastosowanie, dawkowanie, skutki uboczne stosowania leku

  Substancją czynną Tramalu jest chlorowodorek tramadolu. Lek jest dostępny w formie kropli do podawania doustnego, kapsułek, czopków do stosowania doodbytniczego, tabletek o przedłużonym uwalnianiu, a także roztworu przeznaczonego do wstrzykiwania. Tramal - działanie Lek Tramal oddziałuje przede

 • Oksykodon - które leki go zawierają? Czy zawsze jest bezpieczny?

  Oksykodon - które leki go zawierają? Czy zawsze jest bezpieczny?

  śmiertelnych przypadków po zażyciu oksykodonu. Do tragedii dochodziło najczęściej, gdy dana osobo spożywała w podobnym czasie alkohol lub przyjmowała jakieś środki uspakajające. Oksykodon - o tym pamiętaj Oksykodon to jeden popularnych leków opioidowych. Wykazuje on silne działanie przeciwbólowe i uspakajające

 • Tabletki nasenne - warto stosować?

  Tabletki nasenne - warto stosować?

  Najczęstsze przyczyny bezsenności Człowiek niewyspany zachowuje się jak pijany - ma problemy z pamięcią, koncentracją, a także koordynacją ruchów. Niewyspany kierowca jest tak samo niebezpieczny, jak ten po spożyciu alkoholu. Zaburzenia snu odbijają się negatywnie w każdym aspekcie życia, 

 • Kac gigant, czyli przeżyj dzień po. Cudowne lekarstwo nie istnieje, ale możesz skrócić cierpienia
 • Zakwasy: czym są zakwasy i jak się ich pozbyć?

  Zakwasy: czym są zakwasy i jak się ich pozbyć?

  przepłynięcie kilku długości basenu powinno nam przynieść ulgę. Cuda czyni też lekki masaż, a także łagodny trening oraz wykonanie kilku ćwiczeń rozciągających, które rozruszają nasze mięśnie. Można też skorzystać z maści przeciwbólowych i przeciwzapalnych, zawierających niesteroidowe leki przeciwzapalne : na

 • "Nie wolno mieszać alkoholu z antybiotykami". Poza kilkoma wyjątkami to mit. Czemu więc lekarze odradzają to połączenie?
 • Ból gardła latem: dlaczego latem boli gardło, leczenie

  Ból gardła latem: dlaczego latem boli gardło, leczenie

  , zapalenie migdałków podniebiennych. Ponadto zapalenie gardła może być spowodowane czynnikami podrażniającymi błonę śluzową gardła, w tym dym papierosowy, a także alkohol. Ból gardła latem - leczenie Domowe sposoby na ból gardła to na początek płukanki z dodatkiem sody oczyszczonej lub ziół. Napary robimy z

Tabletki przeciwbólowe a alkohol (wchodzić!)

Witam ! Dzisiaj ok. 11:00 godz. wzięłam tabletkę apap extra a pod wieczór chcę z koleżanką wypić sobie po redsie ( to też jakiś alkohol) I czy to nic nie zaszkodzi ? Prosze pomóżcie i nie piszcie obrażających komentarzy Pozdrawiam ;-)

Alkohol a tbl. przeciwbólowe

Po jakim czasie od wypicia alkoholu można wziąść tabletkę przeciwbólową??? Zaraz mi łeb odpadnie... To jeszcze nie kac, za wcześnie.

Re: Tabletki przeciwbólowe a alkohol (wchodzić!)

ogólnie lepiej nie mieszać leków przeciwbólowych i alkoholu. Ale jeden apap rano i wieczorem jeden redds to już będzie OK. 5 panadoli popitych 0,5 wódki = nie ok. Tak samo jakbyś codziennie mieszała piwsko z apapami to lepiej nie. I najlepiej się wstrzymać z piciem alko. Pamiętaj, że alkoholizm to

Re: Tabletki przeciwbólowe a alkohol (wchodzić!)

nie uważam tego za alkohol, ale okej. xd nie, raczej ci się nic nie stanie. xdd już kiedyś, wzięłam tabletkę, a później popiłam to kilkoma piwami- nic mi się nie stało. xd

Re: Tabletki przeciwbólowe a alkohol (wchodzić!)

Na pewno nie. ;) To nie jest chyba bardzo silny lek, duża różnica czasu, a redds to prawie nie alkohol.

Re: Tabletki przeciwbólowe a alkohol (wchodzić!)

to nie szkodzi tylko tabletka nie działa, a tak w ogóle to czy tak trudno jet przeczytać ulotkę ?!

Re: Tabletki przeciwbólowe a alkohol (wchodzić!)

ale mi alkohol XD NIC ci nie będzie ! gdybyś wzięła nawet przed piwem to by ci nic nie było . ! nie wolno tylko brać przed wódką .

Re: Tabletki przeciwbólowe a alkohol (wchodzić!)

Po prostu koleżanka ma urodziny i sobie wypijemy po redsie to nie ma dużo % a żadną pijaczką czy coś nie jestem

Re: Tabletki przeciwbólowe a alkohol (wchodzić!)

No co ty ;) . Mój przyjaciel był na sylwku na antybiotykach i tak się naje*ał za przeproszeniem że szkoda gadać , i nic mu potem nie było ;) . Nie masz się czym martwić .