Wszystko o:

alkohol metylowy a alkohol etylowy

Etanol - właściwości, zastosowanie alkoholu etylowego

Etanol - właściwości, zastosowanie alkoholu etylowego

Etanol, znany również pod nazwą alkohol etylowy, to organiczny związek chemiczny należący do grupy alkoholi. Ma on duży wpływ na organizm człowieka i może wywoływać silne uzależnienie. Jakie właściwości ma etanol? Jakie skutki może powodować jego spożywanie?

Bimber: czym jest, dlaczego picie bimbru może być niebezpieczne

Bimber to wysokoprocentowy alkohol produkowany amatorsko, w warunkach domowych, z produktów zawierających cukier lub skrobię. Inne popularne nazwy to samogon, księżycówka, okowita, duch puszczy. W niektórych rejonach kraju, jak np. w gminie Łącko na Sądecczyźnie, jest elementem lokalnej tradycji, a receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Ze względu na brak kontroli nad procesem produkcji bimber może być różnej jakości, a nawet zawierać trujące substancje, takie jak alkohol metylowy oraz metale ciężkie. Produkcja bimbru jest nielegalna.

Zatrucie alkoholowe - jak sobie z nim radzić?

Choć zatrucie alkoholowe często mylone jest z popularnym kacem, warto pamiętać, że jest stanem znacznie poważniejszym. Jego lekceważenie jest niebezpieczne, brak adekwatnej reakcji może bowiem prowadzić nawet do utraty życia. Co zatem warto wiedzieć na jego temat?

Alkohol metylowy - jak nie dać się otruć?

Alkohol metylowy - jak nie dać się otruć?

sklepach. "Zatrucia alkoholem nielegalnym czy metylowym to margines" - powiedział PAP we wtorek szef PARPA Krzysztof Brzózka. Dlaczego więc śmierć kilkunastu osób w Czechach i kilka przypadków zatruć w Polsce doprowadziła do wprowadzenia częściowej prohibicji, a przede wszystkim ogromnego

Re: Jak odróżnić Alkohol Metylowy i Etylowy

W pewnym sensie brat ma rację, bo chociaż zabrzmi to dziwnie, istotnie lekiem na zatrucie alkoholem metylowym jest alkohol etylowy. Tyle że, o ile ze studiów pamiętam, podaje się go dożylnie. W domu nie radzę próbować. Poza tym jeżeli najpierw ktoś wypije za dużo alkoholu metylowego, a potem

Re: najgorszy jest alkohol etylowy

to porównaj sobie liczbę zgonów wywołanych spożyciem alkoholu etylowego i metylowego. Do tego metylowy to nie narkotyk, a trucizna. Etylowy wyniszcza całe rodziny i społeczności, a czasem i całe narody. -- Mogę być dla was doktorem, mogę być leniem, mogę być drwalem albo waleniem :D

Re: Jak odróżnić Alkohol Metylowy i Etylowy

Mozna.Szybciej oslepniesz po metylowym. Wtedy wiesz co piles. Nie pij alkoholu. To trucizna. A roznica jest taka ze po metylowym skutki nastepuja znacznie szybciej niz przy etylowym. Ale jedno jest pewne i jeden i drugi skraca zycie. Czy warto???

Re: Jak odróżnić Alkohol Metylowy i Etylowy

Daj się go napić teściowej ... jak nie oślepnie to znaczy że etylowy a jeśli zacznie łazić po omacku to znaczy że metylowy.

pic da sie tylko alkohol etylowy :)

gdyz od alkoholu metylowego traci sie wzrok a od alkoholu propylowego ma sie 3-dniowego kaca giganta :) a inne (alkohole) sa przez organizm nieprzyswajalne :)

Re: ALKOHOL SZKODZI ZDROWIU

homohedonistus napisał: > Gość portalu: al napisał(a): > > > Szczegolnie metylowy. > > Bzdura! Trzeba tylko popić dużą ilością etylowego. ??? Jak sie juz pije metylowy, to sie zwykle nie ma etylowego.

Re: Jak odróżnić Alkohol Metylowy i Etylowy

Ostra bzdura. Nie da sie domowym sposobem odroznic metanolu od etanolu. A do tego oba sie pala jasnozoltym, slabym plomieniem. Pomylilo ci sie z gazem w kuchenkach gazowych. I tam jezeli plomien jest niebieski to zachodzi spalanie calkowite i wydziela CO2, natomiast jezeli plomien jest zolty

Promilowa skala. Co się dzieje po kieliszku, a ...

Alkohol metylowy... Chyba ETYLOWY. Gazeto, bzdury wypisujecie. Alkohol metylowy to trucizna w bardzo niskim stężeniu.

Re: ALKOHOL SZKODZI ZDROWIU

Gość portalu: al napisał(a): > Szczegolnie metylowy. Bzdura! Trzeba tylko popić dużą ilością etylowego. -- "Lepiej jest żyć stojąc, niż umrzeć na kolanach."

Re: A mozna sie tym alkoholem wzmocnic?

Bimber to alkohol etylowy. W tekscie jest mowa o metylowym. Jeśli napiszą o np pentanolu ,czy oktanolu ,to też będziesz chciał to w bibrowni otrzymac?

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!