Wszystko o:

arytmia jaki poród

zaburzenia rytmu serca

Arytmia (zaburzenia rytmu serca)

Objawy arytmii: od postaci bezobjawowych, przez uczucie nierównego, wolnego lub szybkiego bicia serca, zasłabnięcie, utratę przytomności, do postaci zagrażających życiu

Przyczyny: Nieprawidłowe generowanie pobudzeń elektrycznych przez serce (np. zbyt wolne rytmy, dodatkowe pobudzenia), utrudnione ich przewodzenie (np. bloki serca), błędna wędrówka pobudzenia przez serce (częstoskurcze przedsionkowe, komorowe).

Czynniki ryzyka: Uwarunkowania genetyczne, współistniejące choroby serca, nadciśnienie tętnicze.

Powikłania: Utrata przytomności, niewydolność serca, a nawet nagły zgon.

Diagnostyka: Najbardziej miarodajnym badaniem jest wykonanie całodobowego zapisu EKG metodą Holtera.

Leczenie arytmii: Pewne zaburzenia rytmu serca nie podlegają leczeniu, lecz muszą być stale kontrolowane (np. liczba dodatkowych pobudzeń). Inne wymagają przyjmowania leków antyarytmicznych porządkujących pracę elektryczną serca. Jest również grupa zaburzeń rytmu wymagająca wszczepienia stymulatora serca (np. za wolny rytm serca).

aniaku

Lidokaina: właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Lidokaina: właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Lidokaina to środek miejscowo znieczulający, z którym najczęściej stykamy się w gabinecie stomatologicznym. Służy, między innymi, do znieczulenia miejsca wstrzykiwania innych środków i znosi odruch wymiotny. W dermatologii i ginekologii lidokaina wykorzystywana jest do znieczulania miejscowego skóry przy niewielkich zabiegach chirurgicznych, a w laryngologii i anestezjologii przy wprowadzaniu przyrządów diagnostycznych do wnętrza organizmu, takich jak sondy, cewniki i inne.

Bradykardia - wolne bicie serca

Bradykardia jest to stan charakteryzujący się niskim tętnem, w którym częstość akcji serca wynosi poniżej 60 uderzeń na minutę. Normalna praca serca u dorosłego człowieka w spoczynku to 60-100 uderzeń na minutę.

Fobie - czym są i jakie są jej typy

Fobia to nieuzasadniony, uporczywy lęk przed określonymi sytuacji, miejscami lub przedmiotami to najczęściej rodzaj zaburzenia psychicznego. Bardzo często atakom choroby towarzyszą także objawy psychosomatyczne jak kołatanie serca, suchość w ustach czy szczękościsk.

Układ współczulny - funkcje, działanie

Układ współczulny - funkcje, działanie

krwionośnych powodujące wzrost ciśnienia Wydzielanie śliny Spowalnianie perystaltyki jelit Hamowanie strumienia moczu Wytrysk nasienia Skurcze macicy podczas ciąży i porodu Kurczenie się oraz rozkurczanie tętnic Nasilanie rozkładu tłuszczu w organizmie Wydzielanie hormonów. Układ sympatyczny powoduje

arytmia i częstoskurcz a poród

stwierdził,że dam rade naturalnie i wypisał mi wskazanie tylko w razie gdyby podczas porodu arytmia się nasiliła. Trochę się boję, jak zareaguje moje serce i czy dam radę, czy któraś z was z takimi zaburzeniami rodziła naturalnie?

arytmia i częstoskurcz a poród

stwierdził,że dam rade naturalnie i wypisał mi wskazanie tylko w razie gdyby podczas porodu arytmia się nasiliła. Trochę się boję, jak zareaguje moje serce i czy dam radę, czy któraś z was z takimi zaburzeniami rodziła naturalnie?

ciążowa arytmia

Dziewczyny czy którąś w ciąży dopadła może arytmia w postaci dodatkowych skurczy serca? Jesli tak to jak będziecie rodzić albo jka rodziłyście sn czy cc? Ja mma jutro termin, jesli jutro nie urodzę to w niedzilę mam mieć wywoływany poród- bardzo się boje , bo mam dodatkowo 11 800 skuzy

arytmia serca

właśnie na usg w 23 tyg wykryto u mojego dzieciątka arytmię serca, wysłano nas na echokardiografię płodu, czy któraś z was ma takie doświadczenia ? powiedziano mi oczywiście, że jeszcze (sic!) może się wszystko unormować, że niekoniecznie, żeby się nie denerwować itp ale jak tu się nie

meridia a arytmia

mam pytanko, nie mogę zrzucic po porodzie 5 kg, zawsze ważyłam 52-53 kg/170 teraz uporczywie 58, grrrr. Będę miała meridie, jednak mam pytanie jak ma się meridia do arytmii, tzn. do skurczów dodatkowych? dziekuję za info w tym temacie.

Re: arytmia komorowa - jak rodziłyście??

Witam Czy ktoreś z dziewczyn, które wypowiadały sie w tym temacie mają poród już za sobą?. Dajcie znać. Mnie wczoraj kardilog (niestety) wystawił opinie o braku przewskazań do porodu siłami natury przy częstoskurczach nadkomorowych.

Re: Arytmia a naturalny poród

Kilka tygodni temu byl taki wątek - poszukaj. Ja z arytmią urodziłam normalnie. Pewnie zależy jaka arytmia. Pozdrawiam

Re: Arytmia a naturalny poród

czy mogę was kobitki spytać jaki typ arytmii macie ?? I czy w ciąży się nasiliła czy uspokoila. Mnie lekarz powiedział że może nawet "przejść" dzięki ciąży - organizm wtedy inaczej funkcjonuje..

Re: arytmia komorowa - jak rodziłyście??

omdlenia przy ich nasileniu. A kardiolog na to, że jakoś przeżyje...ręce mi opadły..Zobaczę co powie gina, ale równocześnie czytałam o pogorszeniu pracy serca po np. cięzkim porodzie...A z tego co się doczytałam to arytmia komorowa wchodzi w skład w częstoskurczu (jest on pojęciem szerszym) - więc

Re: arytmia komorowa - jak rodziłyście??

kurcze, ja do drugiego i mam ciemno przed oczami, nie wyobrażam sobie porodu sn boję się że nie dam rady, to moje pierwsze dziecko po długich staraniach a ja dobrze po trzydziestce, nie wiem co robić nie chcę ryzykować