Wszystko o:

badania tsh na czczo

Użytkownik

Problemy z tarczycą

Problemy z tarczycą

Witam. Od 5 lat moja waga ciągle idzie w górę mimo że mało jem i staram odżywiać się zdrowo. Jem dużo warzyw. Ostatnio mój lekarz ginekolog zwrócił na to uwagę, gdyż miałam również inne objawy, które mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy tj. sucha skora, osłabiona koncentracja, nadmierne rogowacenie skory, uczucie obniżonej sprawności intelektualnej i kiepska kondycja psychiczna tzn. stany depresyjne. W ciągu ostatnich 2-3 tygodni miałam zrobione badania krwi. W pierwszym poziom TSH wg normy laboratorium 0,5-4.2 mój wynik 5.034, wysoki cholesterol 235 a cukier na czczo 64, MCV i MCH dużo poniżej normy(mam od zawsze)w kolejnym badaniu TSH 3,84, miałam dodatkowo zrobiony test obciążenia glukoza na czczo 91, po 60 min 200, po 120 min 184, skąd te wahania? Czy to może być niedoczynność? Co właściwie mówią wyniki? Proszę o odpowiedz.

Podwyższona prolaktyna

Mam 22 lata miesiączkuję od 13 roku życia. Od samego początku miesiączki były nieregularne, ale każdy ginekolog twierdził, że jest jeszcze czas na wyregulowanie. W wieku 20 lat poszłam do innej ginekolog, która zaczęła mnie leczyć tabletkami antykoncepcynymi (tabletki Regulon). Niestety nic to nie dało. Kolejna ginekolożka też nie stwierdziła nic niepokojącego (USG w porządku, zleciła badania ogólne moczu, krwi, TSH, prolaktynę i estradiol-wyniki wszystkie w normie). Następna ginekolog (ponoć sprawdzona) po wywiadzie i zrobieniu USG kazała poczytać na temat PCO i zleciła badania prolaktyny na czczo i po leku, oraz DHEA-S. Tutaj wyniki są w normie oprócz prolaktyny po leku (jest dość dużo podniesione na czczo8,88 norma 4,79-23,30, po leku 148,6) i tu moje pytanie: czy rzeczywiście może to być PCO skoro tylko prolaktyna po leku jest zawyżona?

Czy niedocukrzenie mogło się zmienić w cukrzycę?

Mój problem jest złożony, ale zacznę od początku. Zaczęło się od tego, że ok 3 lata temu po wykonaniu badania krwi, mój lekarz zauważył podwyższony poziom TSH. Było to wtedy niewiele ponad normę, bo ok. 4,3, ale w następnym badaniu krwi po upływie ponad roku poziom TSH wynosił już 4,8.. Zatem z tym łączyłam swoje osłabienie, chroniczne zmęczenie, senność i absolutny brak motywacji do jakichkolwiek zadań. Zbadano mi również poziom cukru, był w normie-ok 86. Tak jak powiedział lekarz. Przyjmuję codziennie jedną ampułkę Kaldyum (600mg) ze względu na obniżony poziom potasu. Generalnie dodam, że mam 21 lat. Prowadzę raczej siedzący tryb życia. Jest to związane również z tym, że objawy powróciły. Problem podwyższonego TSH nie został rozwiązany, ponieważ lekarz endokrynolog, właściwie jego pomoc, pielęgniarka stwierdziła patrząc wnikliwie na moje wyniki badań, ze konsultacja z lekarzem nie jest konieczna, bo mieści się to w normie. Nie podjęłam z nią dalszej dyskusji. Nie powtórzyłam też badań, zatem nie wiem jak to aktualnie się ma. W każdym razie problem senności i zmęczenia powrócił. Z tym, że aktualnie mogę zasnąć gdziekolwiek i w jakichkolwiek warunkach. Dodam jeszcze, że od dłuższego czasu prześladował mnie częsty głód. Czasami nawet po zjedzeniu średniej porcji obiadu, już po godzinie odczuwałam głód. Nie spożywając niczego przez następną godzinę odczuwałam osłabienie, zmęcznie-co wskazywało wówczas na obniżenie poziomu cukru we krwi, zatem ratowałam się cukierkiem czy też inną małą przekąską. Aktualnie zmieniło się to na tyle, że spokojnie jem co 4 godziny, czasami częściej, czasami rzadziej. Nie odczuwam wielkiego łaknienia. Pojawia się zazwyczaj po 6 godzinach od zjedzenia ostatniego posiłku. Czy niedocukrzenie mogło się zmienić w cukrzycę? I co z tym moim zmęczeniem?

Poród, sepsa i problemy z wagą

rodzinnego i wykonanie podstawowych badań takich jak: morfologia, jonogram, glikemia na czczo i TSH.

Uderzenia gorąca i mrowienie twarzy u mężczyzny w średnim wieku

podstawowych badań dodatkowych (głównie morfologii, OB., CRP, glikemii na czczo, TSH, badania ogólnego moczu).

Anty-TPO - charakterystyka, normy, interpretacja

Anty-TPO - charakterystyka, normy, interpretacja

pobrania próbki nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjent musi być na czczo. U dzieci, zamiast strzykawki, stosuje się niekiedy lancet. To mały nóż, który delikatnie nacina skórę. Nacięcie wywołuje niewielki upływ krwi, dzięki czemu rana szybko się goi. Badanie Anty-TPO - normy Zakres referencyjny

Problemy z tyciem

potrzebne będą podstawowe badania laboratoryjne (TSH, lipidogram, glikemia na czczo, morfologia, OB i CRP).

Problemy z jamą brzuszną

udać się do lekarza rodzinnego, który będzie mógł rozpocząć diagnostykę od wykonania badań takich jak: morfologia, OB, TSH, EKG, badanie ogólne moczu, glikemia na czczo.

Zmęczenie i mroczki przed oczami

objawy są nieswoiste i nie można na samej ich podstawie wnioskować o obecności choroby. Moja rada, to udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania (morfologia, OB, TSH, jonogram, glikemia na czczo, badanie ogólne moczu), których wynik pozwoli podjąć decyzję w sprawie dalszego postępowania

Rodzaje USG - na czym polegają poszczególne badania?

Rodzaje USG - na czym polegają poszczególne badania?

rozrodczych, przewodu pokarmowego bądź układu moczowego podejrzenie wad rozwojowych narządów wewnętrznych albo rozsiewu nowotworowego. Przystępując do USG jamy brzusznej, pacjent powinien być na czczo (oznacza to, że ostatni posiłek należy przyjąć około 8 godzin przed badaniem). Wynika to z faktu, że po

TSH na czczo?

Czy to badanie trzeba robic na czczo? A co z PRL i progesteronem? Wiem tez, ze istotny jest dzien cyklu w ktorym wykonuje sie badanie, ale nie wiem w ktorych konkretnie dniach trzeba wykonac te badania.

Tsh - na czczo?

Powiedzcie mi proszę czy na to badanie trzeba zgłosić się na czczo.

badania, czy na czczo?

czy trzeba byc na czczo przed badaniami tsh?

Badanie hormonów-na czczo rano??

Mam skierowanie od lekarza na - Progesteron – zrobiłam 22 dc - estradiol - FSH - LH - TSH/hTSH Pozostałe badania mam wykonac 3 dc – pytanie czy muszę być na czczo??

badanie TSH na czczo, czy niekoniecznie?

po trzech tygodniach brania Euthyroxu mam zrobić badanie TSH, aby sprawdzić, czy dawka leku jest odpowiednia. Mam pytanie, czy to badanie mogę zrobić popołudniu?

czy badania na czczo?

Witam, Mam hashimoto, od paru lat. jutro najprawdopodobniej udam się na badania tsh. Powinienem iść na czczo czy nie koniecznie? Poza tym lekarka leczy mnie tylko na podstawie tsh, zupełnie nie zwracając uwagi na ft3, ft4, o atpo nie wspomnę. Powinna dawać zlecenie na badania ft3, ft4, atpo

badanie hormonów-na czczo?

Mam skierowanie na badanie poziomu FSH, TSH i prolaktyny. Zapomniałam zapytać pani doktor, czy muszę być na czczo...wiecie coś na ten temat? I jeszcze jedno pytanie: miała któraś z Was takie objawy jak skrócenie cyklu do 21 dni i bolesność piersi na długo przed okresem? Jeśli tak, to jaka

TSH czy na czczo?

Witam . Jak w temacie czy wypicie kawy przed badaniem będzie miało wpływ na wiarygodność wyniku .Pozdrawiam .Anka

Re: tsh na czczo?

badanie robisz na czczo hormony bierzesz po badaniu. -- mamawaw

HORMONY-na czczo?

Mam skierowanie od lekarza na - Progesteron – zrobiłam 22 dc - estradiol - FSH - LH - TSH/hTSH Pozostałe badania mam wykonac 3 dc – pytanie czy muszę być na czczo??