Wszystko o:

badanie krwi

badanie krwi

Badanie krwi

Morfologia krwi i OB: To podstawowe badanie najczęściej zlecane przez lekarzy. Wyniki pomagają poznać ogólny stan zdrowia pacjenta i w razie potrzeby zaplanować leczenie.

Lipidogram: Mówi o przemianie tłuszczów w organizmie. Ma znaczenie przy określaniu ryzyka choroby wieńcowej i miażdżycy.

Badania kontrolujące funkcje nerek: Wykonuje się je, gdy lekarz podejrzewa chorobę dróg moczowych lub zaburzenia przemiany materii.

Określenie poziomu cukru we krwi: Jest przydatne przede wszystkim w rozpoznawaniu cukrzycy. Do badania pobiera się krew na czczo, a następnie po posiłku lub po podaniu glukozy.

Badania kontrolujące funkcje wątroby : Wykonuje się je, aby rozpoznać schorzenia wątroby i dróg żółciowych.

Tekst: Anna Nowak

Badania krwi

Badania krwi

To podstawowe badanie najczęściej zlecane przez lekarzy. Wyniki pomagają poznać ogólny stan zdrowia pacjenta i w razie potrzeby zaplanować leczenie.

MORFOLOGIA - ogólne badanie krwi

Morfologia to najbardziej podstawowe i najbardziej popularne badanie diagnostyczne. To zazwyczaj jej nieprawidłowy wynik stanowi jeden z pierwszych znaków ostrzegawczych. Specjaliści zachęcają do wykonywania kontrolnych morfologii przynajmniej raz w roku.

Badanie krwi od kuchni

Morfologia to najbardziej podstawowe i najbardziej popularne badanie diagnostyczne. Pozwala na wczesne wykrycie infekcji, stanu zapalnego czy choroby nowotworowej. Jak powinno wyglądać? Kto, kiedy i jak często należy je wykonywać by uchronić się przed poważnymi zmianami w organizmie?

Przełom w medycynie: zamiast tomografii proste badanie krwi. Amerykanie już dopuścili je do użytku

Przełom w medycynie: zamiast tomografii proste badanie krwi. Amerykanie już dopuścili je do użytku

stosowana w diagnostyce. To metoda kosztowna i zdecydowanie mniej bezpieczna dla zdrowia (naraża pacjenta na negatywne działanie promieni rentgenowskich). Okazuje się, że nawet 90 proc. pacjentów z podejrzeniem wstrząśnienia jednak nie ma urazu, więc badanie krwi jako metoda mniej inwazyjna i

Badanie żywej kropli krwi - kolejny przekręt medycyny alternatywnej

Badanie żywej kropli krwi - kolejny przekręt medycyny alternatywnej

nie sposób zauważyć większości rzeczy, które obiecują żywokropliści. Mówienie o "zanieczyszczonej toksynami" czy "zakwaszonej" krwi jest wierutnym kłamstwem. Badanie nie jest w stanie pokazać także grzybów, pasożytów lub bakterii, nie da się za jego pomocą zdiagnozować chorób. Ta

Powstało badanie krwi, które wykrywa raka tak wcześnie, że szanse na przeżycie wynoszą prawie 100 proc.

Powstało badanie krwi, które wykrywa raka tak wcześnie, że szanse na przeżycie wynoszą prawie 100 proc.

Badacze z Edith Cowan University (Perth, Australia) opracowali badanie krwi MelDX, które służy diagnozowaniu czerniaka . Ten typ nowotworu rozwija się głównie na skórze, ale może też zaatakować błonę śluzową jamy ustnej, odbyt lub siatkówkę oka, czyli wszystkie miejsca, w których występują

Kuracja antybiotykowa, a badanie krwi

Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak: Po przebytej kuracji antybiotykowej można wykonać kontrolne badania z krwi.

Badanie CUKRU WE KRWI. Normy glukozy

Badanie CUKRU WE KRWI. Normy glukozy

Dołącz do Zdrowia na Facebooku! Regularne badania pod kątem stężenia glukozy we krwi zalecane są przede wszystkim osobom po 45 roku życia, które mają podwyższony poziom cholesterolu, leczą się na nadciśnienie tętnicze. W grupie wymagającej częstszych kontroli znajdują się także osoby otyłe, z

Amoniak - kiedy należy przeprowadzić badania krwi i moczu?

Amoniak - kiedy należy przeprowadzić badania krwi i moczu?

nieprawidłowym metabolizmie i wadliwym usuwaniu przez organizm. Amoniak w moczu w nadmiernej ilości może świadczyć z kolei o nieprawidłowościach takich, jak na przykład kwasica metaboliczna , cukrzyca czy zatrucie organizmu alkoholem metylenowym. Badanie stężenia amoniaku w moczu wykonuje się również

Oddajesz kroplę krwi do badania i już wiesz, czy za dwa lata zachorujesz na artretyzm. Nowe odkrycie

Oddajesz kroplę krwi do badania i już wiesz, czy za dwa lata zachorujesz na artretyzm. Nowe odkrycie

się na nią nawet niemal trzy lata (około 30 miesięcy). Z perspektywy pacjenta badanie jest wyjątkowo proste i nieinwazyjne - wystarczy kropla krwi pobrana z palca, by otrzymać rzetelny wynik. To właśnie w niej kryje się odpowiedź na pytanie, czy w przyszłości trzeba się liczyć z osteoartretyzmem

Zobacz wideo

Badanie krwi - grupa krwi

Dwa tygodnie temu dostałam skierowanie na badanie morfologii dla mojej 9 tygodniowej córeczki. Zapytałam wówczas lekarkę, czy przy okazji tego badania możemy wykonać badnie na stwierdzenie grupy krwi. Powiedziała, że jak najbardziej. Jakże zdziwiłam się dzisiaj, kiedy poszłam z córeczką na

Badanie krwi.

Do której godziny można najpóźniej zrobić badanie krwi w Tarnobrzegu?

Badanie krwi

Gdzie najszybciej zrobić badanie krwi,żeby mieć wyniki tego samego dnia?

Badanie krwi

Chce sobie zrobic badanie krwi aby wykluczyc anemie. Na co radzicie mi zrobic sobie badania krwi? Pytam bo ide prywatnie. Na pewno zelazo. Cos jeszcze?

badanie krwi

Muszę wykonać badanie krwi na tolerancję glukozy.Mam pytanko-do tego badania krew pobiera się z żyły czy z palca? Dzięki za odpowiedź :-))

badanie krwi

Witam, po wczorajszym badaniu krwi dzisiaj cały czas miałem dziwne uczucie kłucia w miejscu pobierania (konkretnie zgięciu ręki). Dziś przy wykonywaniu cięższych prac ręczych wyskoczył mi ogromny siniak na ręce. Czy to normalne po badaniu krwi?

Badanie krwi.

Orientujecie się czy badanie krwi na żelazo i morfologie pobiera się z paluszka czy z rączki? Miałyśmy już pobieraną krew na obydwa sposoby i ten drugi wspominam strasznie (krew nie chciała płynąć, kilka nakłuć i okropny płacz). I jak pomyślę o tym badaniu to już mi żal córci.

Badanie krwi

Cześć! Chciałam zapytać czy ktoś nie orientuje się gdzie można zrobić badanie krwi prywatnie. Tak bez skierownia. Chodzi mi w szczególności o badanie hormonów.

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!