Wszystko o:

badanie krwi i wskaźnikami

badanie krwi

Badanie krwi

Morfologia krwi i OB: To podstawowe badanie najczęściej zlecane przez lekarzy. Wyniki pomagają poznać ogólny stan zdrowia pacjenta i w razie potrzeby zaplanować leczenie.

Lipidogram: Mówi o przemianie tłuszczów w organizmie. Ma znaczenie przy określaniu ryzyka choroby wieńcowej i miażdżycy.

Badania kontrolujące funkcje nerek: Wykonuje się je, gdy lekarz podejrzewa chorobę dróg moczowych lub zaburzenia przemiany materii.

Określenie poziomu cukru we krwi: Jest przydatne przede wszystkim w rozpoznawaniu cukrzycy. Do badania pobiera się krew na czczo, a następnie po posiłku lub po podaniu glukozy.

Badania kontrolujące funkcje wątroby : Wykonuje się je, aby rozpoznać schorzenia wątroby i dróg żółciowych.

aniaku

Podwyższone CRP może sygnalizować zawał serca lub udar mózgu - dowodzą ostatnie badania

Podwyższone CRP może sygnalizować zawał serca lub udar mózgu - dowodzą ostatnie badania

Białko CRP to jeden z biomarkerów wskazujących na stan zapalny w organizmie. Za jego pomocą monitoruje się zagrożenie chorobami zapalnymi, autoimmunologicznymi oraz rozwój niektórych nowotworów. Określenie poziomu CRP we krwi służy także do oceny zagrożenia chorobą wieńcową i udarem mózgu.

9 naprawdę prostych badań, które mogą uratować ci życie

Tanie, a nawet darmowe. Zazwyczaj bezbolesne. Pozwalają odkryć na czas wiele groźnych schorzeń. Oto badania na wagę życia. Co najmniej kilka zaskakuje.

Morfologia MCH: średnia masa hemoglobiny w erytrocytach, norma. Co oznacza obniżone lub podwyższone MCH?

Morfologia MCH to wskaźnik pokazujący średnią wagę hemoglobiny w czerwonych ciałkach krwi. Jest jednym z wielu parametrów badanych w czasie klasycznej morfologii krwi obwodowej. Zbyt niski poziom MCH mówi o niedoborach żelaza, związanych np. z przewlekłymi chorobami, dużym upływem krwi, nowotworami, zbyt wysoki natomiast spotyka się przy niedoborach witaminy B12 i kwasu foliowego oraz w sferocytozie wrodzonej.

Krew - skład, funkcja, znaczenie

Krew - skład, funkcja, znaczenie

Nadużywanie leków przeciwbólowych podnosi poziom transaminaz - AspAT i AIAT - enzymów, które są wskaźnikami toksycznego uszkodzenia wątroby. Sprawdź, czy mieścisz się w normie Przynajmniej raz w roku warto zbadać sobie krew. Jeżeli jej skład nie będzie prawidłowy - lekarz podejmie decyzję o badaniach

badania morfologiczne krwi - wskaźniki

mam pytanie, czy ktos z Pastwa orientuje sie co w badaniach morfologicznych krwi oznacza wskaźnik "eos", "rdw" i "plt". prosze bardzo o odpowiedź.

Badanie krwii-trzy wskaźniki niewłaściwe

. Pielęgniarka pobierająca krew zasugerowała tylko badanie na wirusowe zaplanie watroby typu B i C.Zrobiłem obydwa i wyniki wyszły negatywne. W takim razie co ta bilirubina może oznaczać?

Badania krwi

Zrobiłam sobie badania krwi, jednak mój lekarz jest obecnie na urlopie i na interpretacje wyników musze poczekać. W badaniu okazało sie m.in., że moje OB wynosi 12 oraz że mam za mało neurofili. Nie wiem czy to dobrze, troche sie denerwuje. Może mi ktoś wyjaśnić jakie są normy tych wskaźników

Jak znoszą badanie krwi?

Moja 6 miesięczna córka musi miec zrobione badanie krwi na wskaźniki nowotworowe. Jest po usnięciu guza wraz z jajnikiem. Po urodzeniu te wskaźniki były bardzo wysokie (600 przy normie 5). Ale do rzeczy. Strasznie się boje tego badania. Byłam przy tym jak pobierali jej krew przed operacją, bo

Re: badania morfologiczne krwi - wskaźniki

eos-eozynofile ; rdw-stopień zróżnicowania objętości krwinek czerwonych w stosunku do wartości średniej ; plt-płytki krwi -- Jakiby nie był powód do łez, w końcu i tak trzeba wytrzec nos Heinrich Heine

Badanie krwi i moczu!.

Cześć , mam 17lat. Dzisiaj byłem po wyniki badania krwi i moczu. Mam obniżone Neutrofile% - 37,7 (norma 48.0-80.0) oraz podwyższone Eozynofile% - 5,23 (norma 1,0-5,0). Reszta badania : Leukocyty 6,9 (4.0-10.0) Neutrofile 2,6 (1,9-8.0) Neutrofil% 37,7 (48.0-80.0) Limfocyty 3,24 (0

Wyniki badanie krwi

Właśnie zrobiłam badania krwi i chciałabym prosić o pomoc w ocenie wyników, bo do lekarza dopiero za parę dni ide: WBC 3,6 RBC 4,49 HGB 12,6 Hematokryt 38,9 MCV 86,6 MCV 28,1 MCHC 32,4 PLT 214 Rozmaz krwi obwodowej Pałeczkowate Podzielone 39 % Ezynofile 1

Re: Badanie krwi?

wykładnią chlania? Dlaczego nie konsultuje się (mowa o komisji) wpływu nikotyny, kawy, antydepresantów i ranigastu, który podwyższa te wskaźniki?

Re: Badanie krwi?

Ktoś ci zarzuca na podstawie wskaźników, ze jesteś uzależniony od alkoholu i nie możesz dostać jakiejś roboty? Albo emerytury? Czy też spowodowałeś wypadek po pijaku i na podstawie badań wychodzi na to, że mogłeś być naprany, tylko zgłosiłeś się jak wytrzeźwiałeś? W Polsce nawet rentę można

Re: Badanie krzepliwości krwi

Nie nie to już robiłam to jest ok, wiem że na tą krzepliwość składa się czas protrombinowy wskaźnik trombinowy bądź na odwrót i wiem że jeszcze jakieś..

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!