Wszystko o:

biopsja a szczepienie przeciwko żółtaczce

aniaku

Żółtaczka: rodzaje, objawy, leczenie

Żółtaczka: rodzaje, objawy, leczenie

Żółtaczka jest to objaw, polegający na zażółceniu skóry i oczu. Towarzyszy wielu chorobom, w tym żółtaczce hemolitycznej, wirusowemu zapaleniu wątroby i innym. U noworodków jest normalnym stanem fizjologicznym.

Zapalenie wątroby - rodzaje, objawy

Zapalenie wątroby może wywołać bardzo wiele czynników, jednak niezależnie od przyczyny konieczna jest konsultacja z lekarzem. Jakie są rodzaje zapalenie, jak jej rozpoznać i jak wygląda ich leczenie?

Rak wątrobowokomórkowy - przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

Rak wątrobowokomórkowy występuje bardzo często. Największe szanse na wyleczenie są, rzecz jasna, w początkowym stadium choroby. Niestety, objawy raka wątrobowokomórkowego długo mogą być niecharakterystyczne, a więc i niezauważone zarówno przez chorego, jak i lekarza. Główne przyczyny raka wątrobowokomórkowego to wirusowe zapalenie wątroby oraz marskość wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW B, żółtaczka zakaźna)

Wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW B, żółtaczka zakaźna)

Polsce wszystkie małe dzieci przechodzą obowiązkowe szczepienia pod kątem WZW B. Wirusowe zapalenie wątroby typu B objawy - żółknięcie skóry i białek oczu - mocz brązowego, herbacianego koloru - rozjaśnienie stolca Powyższe objawy rzadko występują u małych dzieci (poniżej 6. r. ż.), choć to one często

Re: biopsja jąder

Napiszę Ci jak wyglądało to u mnie: -oznaczenie hormonów fsh,testosteron,grupa krwi,szczepienie przeciwko żółtaczce wszczepiennej -badanie genetyczne azf ,cftr,ustalenie kariotypu -usg jąder i prostaty I dopiero jak się okazało w czym tkwi problem-biopsja -albo zwykła (kłuje się jedno jajko w