Wszystko o:

chlor do basenów

podpis główki

Chlor

Chlor jest makroelementem zapewniającym równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Jest ważnym składnikiem wszelkich wydzielin oraz wydalin, wchodzi w skład soku żołądkowego i śliny. Tym samym ma znaczący wpływ na procesy trawienne organizmu i oczyszczanie go ze zbędnych produktów przemiany materii.

Niedobór chloru powoduje m.in.: osłabienie pracy układu pokarmowego. Może doprowadzić do wymiotów i biegunek. Przy skrajnym niedoborze może nastąpić obrzęk mózgu, zaniki pamięci. Przy umiarkowanym pogarsza się stan włosów, zębów.

Źródła chloru w pokarmach: sól, sery i wędliny.

wizu

Giardia lamblia - zakażenie, objawy, leczenie

Giardia lamblia - zakażenie, objawy, leczenie

Lamblioza, nazywana również giardiozą, to choroba pasożytnicza, wywołana przez pierwotniaka należącego do grupy wiciowców - Giardia lamblia. Zakażenia notuje się na umiarkowanych szerokościach geograficznych, przy czym najgroźniejsza postać drobnoustrojów występuje na obszarze Rosji, Azji Centralnej, a także w krajach śródziemnomorskich. Szacuje się, że w Polsce zakażenie ma miejsce u co najmniej 5 proc. populacji. Giardioza przyjmuje często charakter epidemii wśród dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolnym.

Pływanie - poczuj się jak w stanie nieważkości

Astronauci mówią, że spośród ziemskich doświadczeń pływanie w największym stopniu przypomina stan przebywania w przestrzeni kosmicznej. Być może ze względu na to, że ciężar ciała, który odczuwamy w wodzie jest nawet 10 razy mniejszy od rzeczywistego. Jak ta aktywność wpływa na nasze zdrowie, nastrój i ogólną formę?

Pielęgnacja skóry po opalaniu

Tuż po zejściu z plaży skóra potrzebuje opieki. Dlatego na urlopie warto mieć pod ręką kosmetyki, które złagodzą skutki bezczynnego wylegiwania się na plaży.

Moje przyjaciółki soczewki

Moje przyjaciółki soczewki

chodzącym na basen - soczewki nie staną się "nośnikiem" chloru i innych substancji występujących w wodzie, bo po wizycie na pływalni po prostu je wyrzucimy. Inni wybierają soczewki dwutygodniowe lub miesięczne, bo są łatwiejsze w aplikacji (soczewki jednodniowe są bardzo delikatne i sprężyste

Spódnica, biały jeleń i seks

Spódnica, biały jeleń i seks

. Przy skłonnościach do infekcji trzeba uważać latem na basenie. Lepiej kąpać się w wodzie ozonowanej, a nie chlorowanej, bowiem chlor zabija wszystko, łącznie z dobroczynną florą bytującą na naskórku, a ozon celuje tylko w szkodliwe mikroorganizmy. Jakie znaczenie przy problemach intymnych

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj użytkowników

Chlor do basenu dmuchanego?

jak zabezpieczacie wodę w basenie dmuchanym? Mam spory basen i nie uśmiecha mi się zmieniać wody co dwa dni.... myślałam o tym, żeby kupić jakiś chlor w płynie albo w tabletkach. Istnieje coś takiego w ogóle?

Re: Baseny bez chloru ?

no pewnie że są baseny bez chloru! przykładowo Basen Ery Wodnika - nie ma w nim chloru, woda jest uzdatniana jonizowanym srebrem i ożywiana metodą Grandera. Wiem bo byłam w Manor House SPA i pływałam w tym basenie, woda po prostu pachnie, nie ma podrażnien i nie szczypia oczy, wiec warto sie

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

http://ogrodowebaseny.pl/p/2013/11/4w1-chemia-basen-chlor-multitabletki-dozownik-3618443516.jpg

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

Oczywiście. W każdym markecie, gdzie sprzedają baseny, kupisz pływak/dozownik i multitabletki z chemią (chlor, odglaniacz itd)

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

Hej mam pytanir gdzie I za ile kupujesz podchloryn? Mam co roku problem z basenem po 2tygodniach woda zielona... filtr nowy chodzi codziennie, tabketki chloru plywaja w plywaku, kupuje tez preparaty na glona I nic to nie daje.... Moj basen ma pojemnosc 12tys litrow wiec wody nie bede zmianial

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

Czyli uzywanie podchlorynu sodu wystarczy by woda byla zdezynfektowana czyli nie wystepowal w niej glon I nie trzeba juz uzywac innych tabletek chloru ani preparatow zabijajacych glony? Mam racje? Chyba ze jeszcze cos uzywaja na tych basenach maz moze cos zdradzic? ;)

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

dobrać najwłaściwsze środki. My w tym roku przerzuciliśmy się z tabletek chloru na podchloryn i różnica jest olbrzymia. Woda krystaliczna, cud miód po prostu. Aha, oprócz chloru i antyglona należy też filtrować wodę - ale to w większych basenach. Nie wiem czy Ciebie to dotyczy?

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

Też mam DZIECI i TEN problem, ale kurcze "ryzykuję", bo w basenie mieści mi się 3,6m3 wody i nijak to co drugi dzień wymieniać. Pozostaje Wam codzienna wymiana wody. Można jeszcze kupić mini-laboratorium i codziennie tę wodę badać pod kątem stężenia chloru, antyglonu, a przede

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

basenie nauczył się pływać! Basen ma 4,57 na 1,07 i doskonale się 7-latkowi nurkuje, robi fikołki pod wodą. Za to ma problem z pływaniem z głową na wierzchu :D Pływak z chlorem na czas kąpieli wyjmuję i wyłączam też pompę z filtrem( a tak chodzi całą dobę). Filtr wymieniam co miesiąc czyli w sezonie "

Re: Mama kąpie się z 11-letnim synem

wiesz, w mojej łazience woda tak nie capi chlorem, jak w pobliskim basenie

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!