Wszystko o:

chlor do basenów

podpis główki

Chlor

Chlor jest makroelementem zapewniającym równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Jest ważnym składnikiem wszelkich wydzielin oraz wydalin, wchodzi w skład soku żołądkowego i śliny. Tym samym ma znaczący wpływ na procesy trawienne organizmu i oczyszczanie go ze zbędnych produktów przemiany materii.

Niedobór chloru powoduje m.in.: osłabienie pracy układu pokarmowego. Może doprowadzić do wymiotów i biegunek. Przy skrajnym niedoborze może nastąpić obrzęk mózgu, zaniki pamięci. Przy umiarkowanym pogarsza się stan włosów, zębów.

Źródła chloru w pokarmach: sól, sery i wędliny.

PAP, ak

Woda w basenach szkodzi zdrowiu

Woda w basenach szkodzi zdrowiu

Jak podaje serwis Eurekalert, naukowcy z University of Illinoi przebadali wodę z ogólnodostępnych basenów i doszli do wniosku, że może ona wywoływać schorzenia takie jak astma czy rak pęcherza.

Pływanie - poczuj się jak w stanie nieważkości

Astronauci mówią, że spośród ziemskich doświadczeń pływanie w największym stopniu przypomina stan przebywania w przestrzeni kosmicznej. Być może ze względu na to, że ciężar ciała, który odczuwamy w wodzie jest nawet 10 razy mniejszy od rzeczywistego. Jak ta aktywność wpływa na nasze zdrowie, nastrój i ogólną formę?

Pielęgnacja skóry po opalaniu

Tuż po zejściu z plaży skóra potrzebuje opieki. Dlatego na urlopie warto mieć pod ręką kosmetyki, które złagodzą skutki bezczynnego wylegiwania się na plaży.

Moje przyjaciółki soczewki

Moje przyjaciółki soczewki

chodzącym na basen - soczewki nie staną się "nośnikiem" chloru i innych substancji występujących w wodzie, bo po wizycie na pływalni po prostu je wyrzucimy. Inni wybierają soczewki dwutygodniowe lub miesięczne, bo są łatwiejsze w aplikacji (soczewki jednodniowe są bardzo delikatne i sprężyste

Spódnica, biały jeleń i seks

Spódnica, biały jeleń i seks

. Przy skłonnościach do infekcji trzeba uważać latem na basenie. Lepiej kąpać się w wodzie ozonowanej, a nie chlorowanej, bowiem chlor zabija wszystko, łącznie z dobroczynną florą bytującą na naskórku, a ozon celuje tylko w szkodliwe mikroorganizmy. Jakie znaczenie przy problemach intymnych

Wszystko o środkach dezynfekujacych

dużo łatwiej o nie w miejscach publicznych, takich jak łaźnie, toalety, baseny. Przywleczone stamtąd mikroby częściej wywołują chorobę niż te udomowione, do których twój organizm zdążył się przyzwyczaić. Zwłaszcza jeśli zrobisz im miejsce, myjąc się antybakteryjnymi preparatami, które w przeciwieństwie

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj użytkowników

Chlor do basenu dmuchanego?

jak zabezpieczacie wodę w basenie dmuchanym? Mam spory basen i nie uśmiecha mi się zmieniać wody co dwa dni.... myślałam o tym, żeby kupić jakiś chlor w płynie albo w tabletkach. Istnieje coś takiego w ogóle?

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

http://ogrodowebaseny.pl/p/2013/11/4w1-chemia-basen-chlor-multitabletki-dozownik-3618443516.jpg

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

Oczywiście. W każdym markecie, gdzie sprzedają baseny, kupisz pływak/dozownik i multitabletki z chemią (chlor, odglaniacz itd)

Re: Baseny bez chloru ?

no pewnie że są baseny bez chloru! przykładowo Basen Ery Wodnika - nie ma w nim chloru, woda jest uzdatniana jonizowanym srebrem i ożywiana metodą Grandera. Wiem bo byłam w Manor House SPA i pływałam w tym basenie, woda po prostu pachnie, nie ma podrażnien i nie szczypia oczy, wiec warto sie

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

Hej mam pytanir gdzie I za ile kupujesz podchloryn? Mam co roku problem z basenem po 2tygodniach woda zielona... filtr nowy chodzi codziennie, tabketki chloru plywaja w plywaku, kupuje tez preparaty na glona I nic to nie daje.... Moj basen ma pojemnosc 12tys litrow wiec wody nie bede zmianial

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

Czyli uzywanie podchlorynu sodu wystarczy by woda byla zdezynfektowana czyli nie wystepowal w niej glon I nie trzeba juz uzywac innych tabletek chloru ani preparatow zabijajacych glony? Mam racje? Chyba ze jeszcze cos uzywaja na tych basenach maz moze cos zdradzic? ;)

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

dobrać najwłaściwsze środki. My w tym roku przerzuciliśmy się z tabletek chloru na podchloryn i różnica jest olbrzymia. Woda krystaliczna, cud miód po prostu. Aha, oprócz chloru i antyglona należy też filtrować wodę - ale to w większych basenach. Nie wiem czy Ciebie to dotyczy?

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

Też mam DZIECI i TEN problem, ale kurcze "ryzykuję", bo w basenie mieści mi się 3,6m3 wody i nijak to co drugi dzień wymieniać. Pozostaje Wam codzienna wymiana wody. Można jeszcze kupić mini-laboratorium i codziennie tę wodę badać pod kątem stężenia chloru, antyglonu, a przede

Re: Chlor do basenu dmuchanego?

basenie nauczył się pływać! Basen ma 4,57 na 1,07 i doskonale się 7-latkowi nurkuje, robi fikołki pod wodą. Za to ma problem z pływaniem z głową na wierzchu :D Pływak z chlorem na czas kąpieli wyjmuję i wyłączam też pompę z filtrem( a tak chodzi całą dobę). Filtr wymieniam co miesiąc czyli w sezonie "

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!