Wszystko o:

espumisan

aniaku

USG jamy brzusznej: jak się przygotować do badania. Wskazania do USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej: jak się przygotować do badania. Wskazania do USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej to nieinwazyjne badanie za pomocą fal dźwiękowych, służące do obrazowania organów wewnętrznych. Przygotowanie do badania to, przede wszystkim, zachowanie diety na co najmniej sześć godzin przed oraz pozbycie się nadmiaru gazów z przewodu pokarmowego.

Żałoba, a dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Mam 20 lat. Trzy tygodnie temu zmarł mój dziadek. Przeżyłem koszmar. Tego samego dnia w nocy obudziłem się z bólem żołądka ,bólem brzucha, pociłem się strasznie i trzęsłem się cały, jakbym został podpięty pod prąd. Myślałem, że umieram. Tego samego dnia poszedłem na badania i czysto! Potem doszły następne objawy: rozwolnienie, oddawanie moczu co 5 minut, wzdęcia, skurcze, bóle stawów, nadkwasota w żołądku. Dosłownie moje życie zostało wywrócone do góry nogami. Potem zdarzało mi się obudzić o trzeciej w nocy. Pomyślałem o lęku i znowu mną trzęsło, ale mniej. Od tamtego czasu trochę zwalczyłem lęk. Męczę się jeszcze ze wzdęciami(obolały brzuch). Jak zwalczyć wzdęcia?

Kolka niemowlęca

Kolka niemowlęca nie jest chorobą, ale bardzo męczącą dla rodziców i dziecka dolegliwością. Oznacza kilka godzin nieprzerwanego płaczu dziecka i często nieprzespaną noc dla mamy i taty. O kolce jelitowej mówimy, gdy trwa co najmniej 3 godziny dziennie przez co najmniej 3 dni w tygodniu. Problem dotyczy zarówno dzieci karmionych naturalnie, jak i sztucznie.

Nadęty problem

dolegliwości) - unikać tłustych potraw. Tłuszcz jest silnym bodźcem wywołującym skurcze jelit - niektórym pomaga węgiel aktywowany - można wspierać się herbatkami ziołowymi, np. z kminku, kopru włoskiego, mięty pieprzowej - stosować leki zapobiegające wzdęciom lub je łagodzące, jak np. espumisan, disflatyl

espumisan

Jak długo można podawać Espumisan 4,5 miesięcznemu dziecku? Mała ma duże problemy z brzuszkiem po próbach rozszerzania diety. Espumisan pomaga, podajemy go przez tydzień. Jak nie podam jednej dawki espumisanu po jedzeniu to przy następnym karmieniu jest płacz i bolesne gazy. Pozdrawiam.

Espumisan

mamusie powiedzcie mi czy espumisan jest na to by maluszek puszczal baczki?jezeli tak to ile go podawac na 3 mc dziecko o wadze 5,5- 6kg.i co jest lepsze espumisan czy infakol(chyba dobrze napisalam).

espumisan

Hej! Czy mogę podawać espumisan 3,5 córeczcee 3 razy dziennie? Ile kropelek? Dzieki za odpowiedzi!!!

Espumisan

Czy Espumisan jest lekiem na receptę?a jesli tak co można podać bez recepty? Moja córeczk ma straszne zaparcia_:-(i chciałabym jej szybko pomóc, a wizyta u pediatry za 2 tyg.

espumisan

Pani Doktor czy długotrwałe przyjmowanie espumisanu może zaszkodzic? Mój synek skończył 4 mies. i praktycznie od początku ma potworne KOLKI. Pediatra przepisała Nutramigen oraz Espumisan. Espumisanu nie podaje systematycznie lecz tylko wtedy gdy ma kolke (od 5 do 10 kropli). Czy niezadługo

espumisan

synek mój ma 5 tygodni codziennie wieczorem ok godz 20 przeraźliwie płacze. kupiłam espumisan jak mam go stosować ? -- calineczka81 i Oskarek src="lilypie.com/days/050404/1/7/0/+1" alt

Espumisan

Napiszcie mi proszę jak dokładnie używa się kropli espumisan - dostałam od znajomej i nie ma ulotki żadnej - ile mam dawać i kiedy??

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!