Wszystko o:

ibuprofen

Naukowcy: ibuprofen może prowadzić do zmniejszenia płodności, libido i spadku masy mięśniowej u mężczyzn

Zażywanie ibuprofenu może mieć negatywny wpływ na zdrowie jąder, zaburzać produkcję hormonów i prowadzić do hipogonadyzmu, co zmniejsza płodność u mężczyzn. Tak wynika z badań duńskich naukowców.

Interakcje leków - jakich leków nie należy zażywać jednocześnie?

Przyjmując kilka leków jednocześnie, należy pamiętać, że substancje zawarte w tych lekach mogą wzajemnie oddziaływać na siebie, na przykład wzmacniać albo osłabiać swoje działanie. Na działanie leków wpływ mają również niektóre produkty spożywcze. Jakich leków nie należy łączyć? Czego nie można jeść i pić podczas zażywania leków?

Środek przeciwbólowy jako suplement diety? Naukowcy odkryli, że może pomóc uniknąć zachorowania na raka

Środek przeciwbólowy jako suplement diety? Naukowcy odkryli, że może pomóc uniknąć zachorowania na raka

kwasu acetylosalicylowego , który występuje również pod wieloma innymi nazwami handlowymi), a także innych środków  zaliczanych do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofen, naproksen) o 20 procent zmniejszają ryzyko zachorowania na raka jajnika. Do tego codzienna suplementacja nimi ma

6 grzechów głównych w stosowaniu leków przeciwbólowych

6 grzechów głównych w stosowaniu leków przeciwbólowych

niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak: ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, diklofenak, naproksen czy ketoprofen. Choć równoczesne przyjmowanie niektórych leków przeciwbólowych jest możliwe, a niekiedy zwiększa nawet skuteczność walki z bólem, nie warto robić tego na własną rękę. Nie wszystkie

Paracetamol - bezpieczny lek na bóle i gorączkę [dawkowanie, działanie, przedawkowanie]

Paracetamol - bezpieczny lek na bóle i gorączkę [dawkowanie, działanie, przedawkowanie]

się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, przez zażyciem leku. A może ibuprofen? To częste pytanie, które zadają zazwyczaj rodzice. Wątek na ten temat pojawił się także na naszym forum. Jedna z mam zapytała innych dyskutantów, jaki preparat sprawdzi się najlepiej w przypadku 2-letniego

Seria leku dla dzieci na ból i gorączkę wycofywana z aptek w całej Polsce

Seria leku dla dzieci na ból i gorączkę wycofywana z aptek w całej Polsce

Zgodnie z informacjami podawanymi przez producenta leku , firmy Sequoia Sp. z o.o., Pediprofen to lek w formie zawiesiny doustnej przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca do 11 roku życia, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Właśnie okazało się, że jedna z serii - o n

Ketonal - działanie, zastosowanie, przeciwwskazania

Ketonal - działanie, zastosowanie, przeciwwskazania

Ketonal - skład Substancją czynną w leku Ketonal jest ketoprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w związku z czym wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Dodatkowo, lek wpływa na zmniejszenie temperatury ciała i redukcję obrzęków. Działanie substancji czynne

Uciążliwe zapalenie pęcherza u mężczyzny

Od redakcji: W naszej ocenie odpowiedź na to pytanie można już znaleźć w serwisie pod hasłem zapalenie pęcherza. Przypominamy, że porada nie zastąpi wizyty u specjalisty.

Czy długotrwały stres powoduje wrzody żołądka i dwunastnicy? [NaZdrowie]

Czy długotrwały stres powoduje wrzody żołądka i dwunastnicy? [NaZdrowie]

niesteroidowe leki przeciwzapalne, choćby popularna aspiryna, ibuprofen czy naproksen. Dodatkowo wrzodom sprzyjają czynnikigenetyczne, papierosy i alkohol. NaZdrowie to cykl wideo poruszający kontrowersyjne tematy związane ze światem medycyny. Opisujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do

Ibuprofen

www.roik.pl/neurology-ibuprofen-ogranicza-ryzyko-choroby-parkinsona/

Ibuprofen...

...jest lepszy od paracetamolu. W każdym razie, dopóki mój organizm się nań nie uodporni. -- Pustelnia

Bezpieczeństwo ibuprofenu

powodować bezpłodność. Jak wskazują badacze, ibuprofen źle wpływa na równowagę hormonalną. Regularne przyjmowanie leków zawierających ten składnik może prowadzić także do nadciśnienia niewydolności serca oraz udaru. Na ten składnik powinni uważać szczególnie przewlekle chorzy, którzy muszą stosować środki

ibuprofen, paracetamol

jesli dziecko dostało doodbytniczo paracetamol i nie pomógł to po jakim czasie można zastosować doustnie ibuprofen? -- A gdy sądząc, że jestem odrobinę bezpieczny nie czując pokusy, znajduję siebie niekiedy zupełnie pokonanym z powodu lekkiego podmuchu Tomasz a Kempis

Ibuprofen...

dariamat napisał: > w żadnym wypadku nie bierz ibuprofenu/ibupromu. Jest to lek ktory powoduje > zmiany na sercu i jest zakazany w wielu krajach świata - tylko nie u nas. Chyba coś ci się niestety pomyliło. I to baaardzo. Oto lista leków w laktacji sporządzona przez Swiatową

Ibuprofen?

Ja jak troszke wypije i wezme ibuprofen, to jestem w jeszcze gorszym stanie ;) Wczoraj wracajac wieczorem z knjapy zaczela mnie bolec glowa, ale tabletek nie wzielam, bo bym dzisiaj w ogole nie wstala. -- 82/108

paracetamol czy ibuprofen?

co najlepiej podawać małemu dziecku (2 latka) na gorączkę? na rynku jest wiele przeróżnych preparatów ale słyszałam, że generalnie wszystkie zawierają albo paracetamol albo ibuprofen. słyszałam, że ibuprofen jest bezpieczniejszy dla dzieci. czy to prawda? a która z tych substancji jest bardziej

Ibuprofen w infekcjach

doktor. I mam z nim taki problem - przy kazdej infekcji zaleca ibuprofen przeciwzapalnie 3-4 razy dziennie przez caly okres infekcji. No i ciezko mi to zaakceptowac, bo 1. "stara" pediatra nie robila tak nigdy 2. nie widze efektow takiego postepowania 3. lekarzem nie jestem ale tez skonczylam akademie

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!