Wszystko o:

kamica żółciowa

kamica

Kamica żółciowa

Przyczyny kamicy żółciowej: to nadmierna produkcja cholesterolu w wątrobie oraz zaburzenia przepływu żółci przyczyniają się do wytrącania z żółci cholesterolu, wapnia i barwników żółciowych pod postacią kamieni. Bywają różnej wielkości: od ziarnka piasku po rozmiar mandarynki. Kryształki cholesterolu stają się zawiązkiem kamieni. Zbyt wolny przepływ lub zaleganie żółci sprzyja odkładaniu się złogów. Pewną rolę odgrywają zakażenia, gdyż jądrem krystalizacji mogą być bakterie. Kamienie tworzą się zwykle w pęcherzyku żółciowym (woreczku usytuowanym pod wątrobą) i w przewodach żółciowych.

Ryzyko zachorowania: Kamica żółciowa nazywana jest "chorobą 4P" -Pani. Pulchna. Płodna. Po czterdziestce. Rzeczywiście, spotyka się ją częściej u kobiet niż u mężczyzn i raczej u dojrzałych niż młodych. Po 60. r. ż. kamienie w pęcherzyku ma co trzecia kobieta. Chorobie sprzyja otyłość, niedoczynność tarczycy, ciąża.

Przebieg kamicy żółciowej: Tylko 3 na 10 chorych z kamicą pęcherzyka doświadcza jakichkolwiek objawów tego schorzenia. Często jest ono wykrywane przypadkowo, podczas badania USG jamy brzusznej. Lekarze nie są zgodni co do tego, czy w przypjadkach bezobjawowej kamicy należy pęcherzyk usuwać, czy też nie. Gdy kamienie zatkają ujście pęcherzyka lub zaczopują przewody żółciowe, dochodzi do kolki, zapalenia pęcherzyka i żółtaczki.

Zobacz więcej

mmr

Kamienie żółciowe - co to jest? Objawy i leczenie kamicy żółciowej

Kamienie żółciowe - co to jest? Objawy i leczenie kamicy żółciowej

Kamienie żółciowe to problem prawie 20 procent Europejczyków! Ich efektem jest kamica żółciowa, której objawy mogą, ale nie muszą występować. Kamienie żółciowe pojawiają się częściej u kobiet. Ich leczenie zależy od nasilenia symptomów i indywidualnego stanu pacjenta.

Kamica pęcherzyka żółciowego - usuwać pęcherzyk?

Mam zdiagnozowaną kamicę pęcherzyka żółciowego. Podczas badania ultrasonograficznego brzucha odkryto 4 kamienie nie wiem jakiej wielkości. Ataków kolek nie mam, natomiast uczucie dyskomfortu pod prawym żebrem mam(uczucie ciężaru, jakby coś zalegało) oraz takie lekkie kolki. Miałam propozycję usunięcia pęcherzyka. Moje pytanie czy istnieją jakieś leki na rozpuszczenie kamieni. Bardzo boję się operacji. Nigdy nie miałam operacji. Boję się narkozy, a także przeczytałam że podczas laparaskopii istnieje możliwość zatoru powietrznego. Nie wiem co robić?

Kamica żółciowa

Drogi żółciowe to sieć ?przewodów?, które prowadzą żółć z wątroby do dwunastnicy. W skutek choroby mogą się w nich odkładać tzw. złogi, czyli kamienie żółciowe. Ich obecność jest jedną z przyczyn wystąpienia zapalenia trzustki.

Spoiwem kamieni żółciowych jest DNA, pochodzące od białych ciałek krwi - twierdzą naukowcy

Spoiwem kamieni żółciowych jest DNA, pochodzące od białych ciałek krwi - twierdzą naukowcy

. Takie powiększające się stopniowo złogi mogą początkowo nie dawać żadnych objawów, ale z czasem wywołują ból i inne przypadłości, takie jak nudności, wymioty, a ponadto są źródłem niebezpiecznych stanów zapalnych. Obecność kamieni żółciowych to inaczej kamica żółciowa . Operacje usunięcia pęcherzyka

Kamica żółciowa - pomagamy spracowanej wątrobie

Kamica żółciowa - pomagamy spracowanej wątrobie

połączeniu z enzymem trzustki - pankreatyną (preparat hepa-merz, neo-pancreatinum). - Stosuj środki rozkurczowe, np. no-spę, podczas ostrego ataku kamicy żółciowej. - Aby zapobiec kamicy dróg żółciowych, zażywaj złożone preparaty ziołowe o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym oraz odkażającym i

Drogi żółciowe - kanały transportujące żółć. Budowa i choroby dróg żółciowych

Drogi żółciowe - kanały transportujące żółć. Budowa i choroby dróg żółciowych

żółciowych mogą dotyczyć całości przewodu lub którejś z jego części. Jednym z najczęstszych schorzeń dotykających drogi żółciowe jest kamica żółciowa. Kamica żółciowa Kamica żółciowa polega na wytwarzaniu się kamieni albo w pęcherzyku żółciowym, albo w całym drogach żółciowych. Kamica może skutkować wieloma

Pęcherzyk żółciowy na straży żółci. Budowa, funkcje i choroby pęcherzyka żółciowego

Pęcherzyk żółciowy na straży żółci. Budowa, funkcje i choroby pęcherzyka żółciowego

większej dwunastnicy . Odpływ żółci reguluje zwieracz bańki wątrobowo-trzustkowej, czyli zwieracz Oddiego. Pęcherzyk żółciowy: choroby Choroby, które dotykają pęcherzyka żółciowego najczęściej to kamica pęcherzyka żółciowego (kamica żółciowa) , zapalenie pęcherzyka żółciowego , ropniak pęcherzyka

Urobilinogen: normy, kiedy przeprowadza się badanie urobilinogenu

Urobilinogen: normy, kiedy przeprowadza się badanie urobilinogenu

kamicę żółciową Marskość wątroby to nie tylko skutek picia alkoholu. Sprawdź, jakie mogą być inne przyczyny choroby. O tym jest nasz film. Urobilinogen - przygotowanie próbki moczu do badania Do oznaczenia poziomu urobilinogenu w moczu potrzebna jest próbka pobierana rankiem. Najpierw należy dokładnie

Ostre zapalenie trzustki - przyczyny, częste objawy, metody leczenia

Ostre zapalenie trzustki - przyczyny, częste objawy, metody leczenia

- przyczyny Co może wyzwolić OZT? Winien może być w zasadzie każdy czynnik, który powoduje uszkodzenia komórki pęcherzykowej trzustki i wpływa na wspomniane upośledzenie mechanizmu wytwarzania enzymów. Oto najczęstsze przyczyny ostrego zapalenia trzustki: przebyta kamica żółciowa, spożycie alkoholu w

Jaka dieta obowiązuje przy kamicy żółciowej?

). Szczegółowe przykłady diet dla osób z kamicą żółciową są zamieszczane w podręcznikach dietetyki lub w krótkich jednostronicowych zaleceniach, które można dostać u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Przy długo trwającej kamicy może dojść do zaburzeń trawiennych trzustki. Ale to już inna historia. Dane tu

kamica żółciowa

Rok temu podczas badania USG wykryto u mnie kamień i średnicy ok 1 cm. w woreczku żółciowym. Bardzo rzadko daje objawy, ale niekiedy daje. Lekarz radzi żeby wyciąć jak najszybciej. Mnie nie boli, więc nie mam ochoty na operację. Czym grozi kamica żółciowa, a czym operacja. Czy ktoś wie?

kamica żółciowa

Witam, jakiś czas temu leczyłam homeo nerwicę i stany depresyjne. Ze skutkiem pozytywnym. Obecnie mam problem z kamieniem w pęcherzyku żółciowym.Czy ma ktoś doświadczenie w leczeniu kamicy?

Kamica żółciowa

Szukam porady, na ile skuteczne są naturalne metody oczyszczania woreczka żółciowego z kamieni, np. metodą prof. Tombaka. Czy ktoś był na turnusie oczyszczania organizmu prowadzonego przez profesora i może podzielić się opinią?

Kamica żółciowa

strony brzucha, nudności, osłabienie, ból głowy. Odstawiłem antybiotyki ale ból pozostał. USG dopiero w poniedziałek, ale podejrzewam kamicę, lekarz chyba też, bo przepisał mi na razie leki rozluźniające.

Kamica żółciowa

Mam 14 lat i wypełniony woreczek żółciowy kamieniami. Największy ma 12,5 mm. Lekarz mówi, żeby go wyciąć. Czy istnieje jakaś inna metoda?? Możecie mi polecić jakiś szpital lub lekarza??

kamica żółciowa

Bardzo proszę o sprawdzone sposoby na pozbycie sie kamieni z woreczka żółciowego (oprócz operacji:))Nie dają mi zadnych dolegliwości ale wiem ze je mam (usg).

Kamica żółciowa

Kamienie w woreczku żółciowym to dosyć powszechny problem wielu z nas.Ja również będę musiała mieć usunięty woreczek.Czy znajdzie się osoba ,która miała to robione w Bydgoszczy?Chciałabym zasięgnąć trochę informacji ,który szpital wybrać ,jakiego chirurga polecacie?

kamica żółciowa

Proszę Was o skuteczne sposoby na pozbycie sie kamieni zółciowych.Czy nie ma innej mozliwości poza operacją?

kamica pęcherzyka żółciowego

Jakie mogą być przyczyny kamicy pęcherzyka żółciowego. Jakie są metody leczenia i zapobiegania. Czy należy szybko działać chirurgicznie?