Wszystko o:

kilokalorie

kcal

Kaloria i kilokaloria

Kaloria często jest mylona z kilokalorią. Kaloria to jednostka fizyczna. Ciepło jest utożsamiane z energią, dlatego obecnie to jednostka energii o skrócie cal. Nie należy ona jednak do układu SI. Podstawową jednostką ciepła, a zarazem energii i pracy jest dżul (J).

W przypadku jednostki energetycznej produktów najczęściej używamy pojęcia kilokalorii (kcal), gdzie 1 kcal = 1000 cal.

Określenie ilości kalorii w artykułach żywnościowych wyraża ilość energii, którą przeciętnie przyswaja ludzki organizm przy konsumpcji danego produktu. Taka żywnościowa energia jest później wykorzystywana do podtrzymania funkcji życiowych i aktywności lub odkładana w postaci niechcianego tłuszczu. Ustalenie indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego pozwala dość precyzyjnie określić, ile powinniśmy jeść, a także jaki wysiłek fizyczny umożliwi pozbycie się nadmiaru.

mmr

Kaloria i kilokaloria - czym się różnią i dlaczego większość z nas jest w błędzie?

Kaloria i kilokaloria - czym się różnią i dlaczego większość z nas jest w błędzie?

Kaloria to jednostka, którą powszechnie i błędnie używa się do określenia liczby kilokalorii. Jeśli usłyszysz, że coś ma dużo kalorii, możesz być pewien, iż tak naprawdę chodzi tu o kilokalorie, czyli kcal. Kaloria i kilokaloria - jak je rozróżnić?

Dieta 1500 kilokalorii - czy jest skuteczna?

Dieta 1500 kalorii to sposób na dość szybką utratę zbędnych kilogramów. Dieta zakłada znaczne ograniczenie ilości spożywanych dziennie kalorii, ale jak przekonują jej zwolennicy, nie powoduje ciągłego odczuwania głodu ani złego samopoczucia. Kto może korzystać z diety 1500 kalorii, a dla kogo taki sposób odchudzania nie jest wskazany? Co można jeść na diecie 1500 kalorii i czy w ogóle jest ona zdrowa?

Awokado - 220 zdrowych kilokalorii. Awokado właściwości i wartość odżywcza

Awokado zawiera dużo tłuszczów, jego wartość energetyczna przewyższa najbardziej kaloryczne owoce z bananami czy winogronami na czele. Mimo to nie może go zabraknąć w zdrowym menu. Dlaczego?

 • Zapotrzebowanie kaloryczne - co to jest i jak je obliczyć? [WZÓR]

  Zapotrzebowanie kaloryczne - co to jest i jak je obliczyć? [WZÓR]

  Zapotrzebowanie kaloryczne - co to jest? Czym jest zapotrzebowanie kaloryczne ? Jest to ilość kilokalorii, jakie musimy wraz z pożywieniem oraz napojami dostarczyć do organizmu, aby ten mógł prawidłowo funkcjonować. Zapotrzebowanie kaloryczne zależy od wielu różnych czynników, takich jak: płeć

 • Awokado - 220 zdrowych kilokalorii

  Awokado - 220 zdrowych kilokalorii

  Szukasz odpowiedniej diety? Sprawdź te książki » Dołącz do Zdrowia na Facebooku! Ten owoc o mocno zielonym kolorze, nazywany bywa także smaczliwką. Pochodzi z Ameryki Środkowej, a dokładnie z Meksyku. Stanowi doskonały

 • Żurek czy barszcz biały? Który zdrowszy? Czym się różnią?

  Żurek czy barszcz biały? Który zdrowszy? Czym się różnią?

  ;wsparciem" mięsnym licznik może podskoczyć bez trudu do kilkuset kilokalorii. Kto by się tym jednak przejmował w święta? Wielkanoc bez białej kiełbasy? To dla wielu z nas nieludzkie. Zarazem niektórzy żurek uznają tylko z jajkiem . To dobry pomysł, bo jaja są zdrowe ( więcej na ten temat ). Żurek czy

 • Ile kalorii ma piwo. Alkohol może być "odpowiedzialny" za przybieranie na wadze
 • Jak pić podczas odchudzania, żeby rozkręcić metabolizm i zachować dobrą formę?
 • Cebula, czosnek, por: najlepsi przyjaciele w sezonie infekcji?

  Cebula, czosnek, por: najlepsi przyjaciele w sezonie infekcji?

  decydują o jej walorach: niewielu jest bowiem amatorów przegryzki w postaci tego warzywa. Zwykle stanowi dodatek. Uwaga - gdy ją usmażymy, kilokalorii jest już ponad 160. Niezwykłe olejki Cebula ceniona jest przede wszystkim ze względu na olejki lotne: to one przede wszystkim działają bakteriobójczo

 • Brzoskwinia - owocowy przebój lata. Wartości odżywcze i właściwości lecznicze brzoskwini

kcal

czy mozecie podac link do strony, na której by sie wpisywało wage i by sie pokazywało ile kcal w przy jakich czynnosiach sie spala, o ile wiecie?

kcal

na opakowaniach kasz, ryżu, strączkowych podawana jest wartość kaloryczna. czy jest to wartość w suchej masie, czy po upichceniu.???

kcal

czy wartości kaloryczne kasz, strączkowych podawana na opakowaniach to wartość suchej masy, czy po ugotowaniu???

ile kcal ??

ile jeść ( kcal ) przed serią ćwiczeń siłowych ?? ile jest w stanie spalić mój oganizm kcal tak aby nie czerpał energii z białka ??

800 kcal

Jak sądzicie czy stosując diete 800 kcal przez dwa tyg.,a potem 1000 kcal są szanse ze schudnę w ciągu 1 m-ca 7 kg?Proszę odpowiedzcie!

1850 kcal

Tyle mi wyszło średnio z obserwacji na fitatu bez zmiany nawyków, czysta obserwacja kiedy jem co chcę i ile chcę. Macie orientację jak u Was ?

Policzyłam kcal

czy dwa posłodzona kawa. Sportu mało: dwa razy basen po 45 minut i 2 razy spacer ok 8 km. No i beret można powiedzieć, bo tylko raz przekroczyłam 2000 kcal. Ciężko mi do tej granicy dobić. Liczę dalej

Ile kcal?

Witam, czy ktoś wie ile kcal ma bułka razowa 50g? Poza tym, która lepiej jeść razową, czy grahamkę?

Ograniczanie kcal?

Czy to możliwe, że chudnie się nawet jeżeli się zjada ok. 1800 kcal? (Bo tyle właśnie zjadłam, ale z samych dozowlonych produktów- wędzona makrela, jaja i warzywa)? Pozdrawiam.

500 kcal

hej ile schudnę przez tydzień i więcej czasu jedząc 500 kcal??co zrobić aby potem nie pojawił się efekt jo-jo?