Wszystko o:

migrena

migrena

Migrena

Objawy migreny: napad silnego bólu rozpoczynającego się od jednej połowy i rozprzestrzeniający się na całą głowę, trwający od 4 godzin do 3 dni; wrażenie wysadzania oka, nudności i wymioty, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas i zapach; atak kończy sen, po którym ból i inne dolegliwości ustają. U części chorych na kilka godzin przed atakiem występują tzw. objawy zwiastunowe: zmiany nastroju; senność, apatia lub przeciwnie - drażliwość i pobudzenie; zaburzenia łaknienia, pragnienie, biegunka lub zaparcia ; upośledzenie słuchu lub wzroku, dzwonienie w uszach; kilka do kilkunastu minut przed napadem występują zaburzenia widzenia (migające mroczki) lub ubytek wzroku, porażenie ręki i kącika ust

Przebieg migreny: Choroba zaczyna się zwykle przed 30. rokiem życia. U połowy chorych samorzutnie ustępuje, pozostałym towarzyszy przez całe życie, słabnąc z upływem czasu. Przejściowo cofa się w trakcie ciąży.

Ryzyko zachorowania: Dotyczy ok. 12 proc. populacji, trzy razy częściej dotyka kobiet.

Diagnostyka niestrawności: Przy nietypowych objawach lekarz może zlecić badania dodatkowe (TK, EEG), by wykluczyć inne przyczyny bólu.

Pomoc doraźna: Zażyj lek przeciwbólowy, połóż się w cichym i ciemnym miejscu. Pomoże gorąca kąpiel, masaż, szklanka ciepłej, słodkiej herbaty.

Leczenie: Z migreny nie można się wyleczyć, ale można ograniczyć jej objawy. Podaje się leki przeciwwymiotne i przeciwbólowe, często w połączeniu z kofeiną i kodeiną.

Profilaktyka: Unikanie pokarmów wyzwalających napady migreny: serów pleśniowych, wina, orzechów i czekolady. Niekorzystna jest ekspozycja na jaskrawe i migocące światło i przebywanie w dużych zgromadzeniach (hipermarkety).

wizu

Migrena - jak się objawia. Rodzaje migreny i leczenie

Migrena - jak się objawia. Rodzaje migreny i leczenie

Migrena jest jedną z tych chorób, które nawet pomimo upływu czasu pozostają dla nas tajemnicą. Nadal wiele jest w jej przypadku niewiadomych, a zrozumienie tego, na czym polega, nie jest łatwe nawet dla samych lekarzy. Na szczęście, powoli uchyla przed nami rąbka tajemnicy.

Na migrenę może cierpieć nawet osiem milionów Polaków. Ta liczba wciąż rośnie

Migrena to choroba utrudniająca codzienne funkcjonowanie oraz niosąca spore koszty społeczne. To koszty pośrednie, takie jak obniżenie wydajności w pracy lub absencja. Jak podają eksperci, na migrenę może cierpieć osiem milionów Polaków, są to głównie kobiety w okresie swojej największej aktywności zawodowej, czyli w wieku około 40 lat.

Aura migrenowa - dokuczliwa towarzyszka migreny

Aura migrenowa dotyczy około 20 procent przypadków migren. Migrena z aurą to taki ból głowy, który poprzedza grupa symptomów. Aura migrenowa najczęściej objawia się zaburzeniami widzenia.

Migrena.....

... wiem ze oprocz mnie ktos tu jeszcze cierpi na migreny. mozecie sprobowac to: http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/inne-aktywnosci,3019/kolczyk-w-uchu-sposobem-na-pozbycie-sie-migreny-i-bolu-glowy,193401,0.html przekluj ucho http://www.huffingtonpost.co.uk/2016/01/07/daith

migrena

Dokucza mi migrena od wielu, wielu lat, dla mnie jedynym lekiem jest FRIMIG 100 i nie szukam już innego, pozdrawiam

migrena

Mam migreny ogniskowe i biorę yasmin. Antykoncepcję hormonalną stosuję od 3 lat. W tym czasie migreny miałam bardzo rzadko, moze 3 razy. Boje się jednak udaru mózgu. Co robić?

migrena

Zona skarży się mężowi: - ale mam migrenę! Mąż odpowiada: - migreny to ma królowa angielska. Ciebie to może co najwyżej łeb napierdalać.

MIgreny

Przeczytalam przed chwila artykul o migrenach i nie moge uwierzyc jak bardzo tutejsi lekarze sa niedouczeni. Po pierwsze. (kiedy brac leki)lekarz.. "Poradzi też, by łykać je dopiero wówczas, gdy ból stanie się silny. Problem polega bowiem na tym, że organizm przyzwyczaja się do proszków