Wszystko o:

pasożyty

Pasożyty

Pasożyty

Czym są pasożyty? Pasożytami określa się organizmy cudzożywne, które wykorzystują organizm człowieka lub zwierzęcia w charakterze pożywienia i środowiska do życia. Pasożyty wnikają w organizm na jakiś czas lub na stałe. Stają się przyczyną poważnych dolegliwości, jak również mogą doprowadzić do wyniszczenia organizmu.

Jakie pasożyty występują u ludzi? U ludzi występują zarówno pasożyty w postaci robaków płaskich, jak i robaków obłych. Do pasożytów płaskich zalicza się tasiemiec. Wśród robaków obłych występujących w ludzkim ciele wymienia się: glistę ludzką, owsiki, wąsogłówkę oraz węgorka jelitowego. Człowiek może zarazić się również pierwotniakiem: lamblią zwaną również wiciowcem jelitowym. Główną przyczyną zakażeń pasożytniczych jest brak higieny, spożywanie niedogotowanych potraw mięsnych i rybnych lub nieumytych owoców i warzyw. Do zakażenia lamblią może dojść podczas analnych kontaktów seksualnych.

Jak walczyć z pasożytami? Obecność pasożytów w organizmie człowieka potwierdza się przy pomocy badania kału. Leczenie następuje poprzez podawanie środków farmakologicznych, są one dobrane indywidualnie do postaci pasożyta. Kuracji musi poddać się cała rodzina, po jej zakończeniu wykonuje się kontrolne badanie kału.

Maria Wróbel

Leki na pasożyty dla dzieci. Sposoby leczenia pasożytów

Leki na pasożyty dla dzieci. Sposoby leczenia pasożytów

Pasożyty to problem, który dotyczy najczęściej dzieci w wieku od 7. do 14. roku życia, jednak może się pojawić również u mniejszych dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zwykle pasożyty żerują w jelitach, ale w niektórych przypadkach atakują mięśnie, stawy, płuca, skórę, krew czy wątrobę. Jakie są najczęściej używane leki na pasożyty u dzieci i jak należy przeprowadzać leczenie?

Pasożyty ludzkie: objawy, rodzaje pasożytów. Jak się ich pozbyć?

Pasożyty ludzkie to w większości przypadków pasożyty wewnętrzne, które bytują wewnątrz organizmu człowieka. Ich obecność przejawia się konkretnymi objawami, do których zazwyczaj zalicza się problemy żołądkowo-jelitowe. Wyróżnia się wiele rodzajów pasożytów. Najczęściej atakują układ pokarmowy człowieka. Usunięcie tych organizmów polega przede wszystkim na zażywaniu leków przeciwpasożytniczych.

Eksperci ostrzegają turystów przed pasożytem, którym można się zarazić na basenie

Wyjeżdżając na wakacje za granicę, warto pamiętać o ostrzeżeniach amerykańskich ekspertów. Apelują oni o większą ostrożność podczas korzystania z kąpieli w odkrytych basenach oraz parkach wodnych. Kryje się w nich bowiem pasożyt cryptosporidium parvum, który powoduje choroby układu pokarmowego.

Pasożyty

Znalazłam w kale długi przezroczysty kawałek który do złudzenia wyglada jak jakiś pasożyt. Czy jest to możliwe ze to resztka jedzenia? Miałam badania kalu i nic nie wyszło. Pasożyty widać w kale?

Pasożyty

Witam,czy ktoś zna dobrego pediatrę z GORZOWA WLKP,lub okolic,chodzi o pasożyty u dziecka najprawdopodobniej toxocaroza

Pasożyty

alergie to skutek pasożytów. jakie macie doświadczenia w tej dziedzinie? -- Różne drogi dla różnych ludzi

pasożyty

wyszła super książka G.P.Małachowa "życie bez pasożytów" - informacje jakie trudno gdziekolwiek znaleźć. polecam

pasożyty

witajcie mirki, mam do was sprawę, mam jakieś pasożyty bytujące w zatokach objawy to *mosiężne otępienie *niedostrzeganie detali obserwowanego obrazu przy przyjmowaniu niektórych środków coś rozkleja się w uszach/ głowie wydając dźwięki strzykania a mój stan się poprawia

PASOŻYTY

Czy ktos zna naprawdę skuteczny środek na pozbycie się pasożytów z organizmu. Nie robiłem żadnych badań na obecność,opieram się na objawach.

Pasożyty

Dlaczego ci, którzy coś tworzą i wytwarzają utrzymują pasożytów, którzy im to utrudniają? Lubią być wykorzystywani? -- http://img449.imageshack.us/img449/6508/zdziwko7hq.gif

pasożyty

Jak rozpoznać że dziecko ma jakieś pasożyty - owsiki lub inne paskudztwo. Czy są jakieś objawy? Jak to leczyć i na co uważać? Pomożecie? Dodam że chodzi o 6 latka.