Wszystko o:

szkła cylindryczne

Luiza Łuniewska

Astygmatyzm, gdy optyka szwankuje

Astygmatyzm, gdy optyka szwankuje

Jeśli oko zamiast idealnej kuli przypomina piłkę do rugby, krzywizny są zakłócone a powierzchnia nierówna - powstaje astygmatyzm.

Badanie otoskopowe

Ból, zapalenie ucha czy kłopoty ze słuchem mogą pojawić się z różnych przyczyn. Aby móc określić charakter oraz skalę zmian wykonuje się otoskopię, czyli wziernikowanie ucha. Dzięki wykorzystywanemu do badania aparatowi lekarz może dokładnie przyjrzeć się przewodom słuchowym oraz błonie bębenkowej.

Jaka metoda jest lepsza do badania wady wzroku - dobieranie szkieł przez okulistę, czy komputerowe badanie?

Żadna z tych metod nie jest doskonała, natomiast okulary zawsze powinny być przepisywane przez okulistę dopiero po dobraniu szkieł i sprawdzeniu, jak pacjent przez nie widzi.

Krótkowzroczność - oczy niezdrowo zmrużone

Krótkowzroczność - oczy niezdrowo zmrużone

pogłębiać z wiekiem. Z czasem gałka oczna nabiera kształtu cylindrycznego. W czasie jej wydłużania dochodzi do uszkodzenia naczyniówki i siatkówki, co skutkuje znacznym pogorszeniem ostrości wzroku. Krótkowzroczność degeneracyjna i soczewkowa mogą prowadzić nawet do utraty wzroku - na szczęście są to

Astygmatyzm a zez

niewyraźnie. Wadę tą korygujemy poprzez noszenie okularów z soczewkami cylindrycznymi lub szkieł kontaktowych torycznych. W wybranych przypadkach takich jak astygmatyzm nieregularny możliwa jest jedynie laserowa korekcja. W przypadku stwierdzenia astygmatyzmu w celu zapobiegnięcia pogłębiania się wady należy

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj użytkowników

Re: Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

Nie wiem jaki jest mały a jaki duży. Mamy taki (mąż, ja, syn), że wszyscy nosimy szkła cylindryczne.

Re: Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

Mam od zawsze astygmatyzm (-2,25 i -1,5) + minusowe jeszcze szkła. Nosze zarówno okulary (zawsze cylindryczne) jak i astygmatyczne szkła kontaktowe.

Re: Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

. Chodzi mi dokładnie o te szkła cylindryczne dla astygmatyków. Ja mam astygmatyzm, ale wcześniej okuliści twierdzili, że nie muszę nosić okularów ze szkłami cylindrycznymi. Dostawałam większa moc szkieł. Teraz inna okulistka stwierdziła, że większa moc szkieł to nonsens i konieczne są szkła cylindryczne.

Re: Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

Okulary noszę od ponad 20 lat. Mam astygmatyzm i od lat noszę szkła cylindryczne. Kiedyś też jakiś okulista zalecił zwykle szkła tylko trochę mocniejsze niż wada wzroku. Wzrok w szybkim tempie się pogorszył. Od kilku różnych okulistów słyszałam, że jeśli szkła są mocniejsze niż wada to wzrok

Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

Czy któraś z emam posiada astygmatyzm? Czy przy tej wadzie konieczne jest noszenie szkieł z powłoką cylindryczną? Niektórzy okuliści nie korygują mniejszego astygmatyzmu (0,5; 0,75) tylko przepisują większą moc szkieł. Inni zalecają szkła cylindryczne. Co jest lepsze? Jak wygląda to u Was?

Re: Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

Mam astygmatyzm i szkła cylindryczne. Szczerze? U mnie nie sprawdza, naprawdę. -- Żyjemy w czasach, gdzie w internecie można sprawdzić wszystko. W zasadzie szkoła mogłaby uczyć jak odpalić komputer i włączyć google. by Niebieskie.kwiatki

Re: Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

optycznego, bo odpowiednie dobranie szkieł cylindrycznych nie każdemu się udaje.

Re: Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

Ja nie mogłam znieść "mocniejszego szkła" bez korekty astygmatyzmu. To był beznadziejny pomysł i biegiem musiałam wymienić szkło na cylindryczne, albowiem rzygać mi się chciało, jak tylko zakładałam nowe okulary, a obraz widziałam zwężony, ściśnięty. A astygmatyzm mam mały, zdaje się, że 0,75.

Re: Astygmatyzm - szkła cylindryczne?

twierdzi, że to złe rozwiązanie. Stwierdziła, że powinnam mieć mniejszą moc szkieł + te szkła cylindryczne -0,5 na każde oko.

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!