Wszystko o:

zacienienie płuc

mmr

Samoistne włóknienie płuc (idiopatyczne włóknienie płuc) - przyczyny, objawy i leczenie

Samoistne włóknienie płuc (idiopatyczne włóknienie płuc) - przyczyny, objawy i leczenie

Samoistne włóknienie płuc (idiopatyczne włóknienie płuc) to ciężka choroba o złych rokowaniach. Dotyczy przede wszystkim osób po 60. roku życia. Samoistne włóknienie płuc leczy się trudno i w większości przypadków nieskutecznie.

Idiopatyczne włóknienie płuc

Idiopatyczne włóknienie płuc, nazywane też zwykłym śródmiąższowym zapaleniem płuc zaliczane jest do tzw. śródmiąższowych chorób płuc. Schorzenie występuje raz na 100 tys. przypadków i częściej diagnozowane jest u mężczyzn. Zdaniem badaczy ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem.

Mapa LP

Mapa artykułów

Dlaczego nie możesz się wyspać?

Dlaczego nie możesz się wyspać?

ta szczelinka, przez którą wpada wdychane powietrze. Zwężenie tego kanału powoduje, że powietrze przeciska się trudniej do płuc, wiruje i wywołuje charakterystyczny efekt akustyczny. Ale na tym nie koniec. Bywa, że oddychanie podczas snu jest tak utrudnione, że aż dochodzi do tzw. bezdechu sennego

Zobacz wideo

Rtg płuc- zacienienie i zrost opłucnej

Witam! Bardzo proszę o pomoc - moja siostra robiła rtg płuc. Opis brzmi: nieregularne zacienienie w szczycie lewego płuca, zrost (zaciąganie opłucnej). Proszę o pomoc, czy ktoś wie co ten opis oznacza? Dodam, że nie ma zagęszczeń, z sercem też jest w porządku.

Re: Rtg płuc- zacienienie i zrost opłucnej

Trudno postawić diagnozę wirtualnie bez powiązania z wywiadem. Czy siostra ma jakies dolegliwości? Pali papierosy? Dlaczego robiła rtg? Zacienienie w płucu może oznaczać wiele rzeczy...

Re: Rtg płuc- zacienienie i zrost opłucnej

Nie martw się na zapas - mi też wyszło na RTG zacienienie lewego płuca, zrobiłam ponownie zdjęcie,( chyba to się nazywa skopia), i okazało się, że to zacienie to cień sutka! Bądź dobrej myśli - Pozdrawiam

Re: Rtg płuc- zacienienie i zrost opłucnej

Uważam, że trzeba skonsultować opis z pulmonologiem. To może być artefakt (czyli zdjęcie trzeba powtórzyć), ale niekoniecznie.

guz płuca

Osoba bardzo mi bliska 65 lat odebrała wynik z RTg i pisze zacienienie wielkości 5mm,lekarz dał skierowanie do pulmologa z rozpoznaniem po polsku guz płuca praweo.Wizyta we wtorek,ja odchodze od zmysłów,poradzcie co robić w takiej sytuacji?Nie ma możliwości wcześniej.To i tak wizyta prywatna.

płuca nie bolą..

O czym moze swiadczyć taki wynik rtg: DROBNOGUZKOWE ZACIENIENIE W OK.NADPRZEPONOWEJ ,WIELOŁUKOWY ZARYS KOPUŁY PRZEPONY I ZAZNACZONA SZCZELINA POZIOMA PŁUCA.. Wkrótce mam wizytę u specjalisty ale jestem trochę zaniepokojona,chciałabym miec jakąś jasność..

Interpretacja rtg płuc

prawego płuca. Co to może być? Wiem,ze przy pochp jest przewlekły kaszel,ale co to sa te plamiste zacienienia? Jak czytam w necie to kupa chorób jest tak opisywana mi najbardziej by chyba do jego objawów pasowało rozstrzenie oskrzeli, bo zapalenie płuc powinno dawac tez takie objawy jak goraczka prawda

proszę o interpretację wyniku RTG płuc

Czy ktoś może mi napisać co oznacza opis : przepona wolna , pasmowate zacienienia w dolnym polu płuca lewego,sylwetka serca w normie.

Re: rtg płuc - cienie

płucnym. Zastój w krążeniu płucnym powoduje nacieczenia okołooskrzelikowe. A te ostatnie właśnie na zdjeciu rtg daja właśnie obraz takich specyficznych zacienień, trochę przypominajacych te zacienienia przy zapaleniu płuc. Przy chorobach serca zmieniony jest równiez obraz serca na rtg.

rtg płuc u 2-miesięcznego dziecka

Witam. Proszę o interpretację wyniku rtg płuc mojej małej córeczki. RTG płuc na leżąco. Po stronie prawej nadrzeponowo pasmowate zacienienia z zatartym zarysem przepony -możliwość zmian zapalnych przy zgodności klinicznej,płuco lewe bez zmian ogniskowych.Kąty przeponowo żebrowe wolne. Dostała

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!