Wszystko o:

zgaga

zgaga

Zgaga

Objawy zgagi: to uczucie pieczenia wzdłuż przełyku, za mostkiem i w dołku podsercowy

Przyczyny: Zgaga jest skutkiem cofania się treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Nie jest równoznaczna z chorobą. Od czasu do czasu może dokuczać osobie zupełnie zdrowej po posiłkach, nigdy w nocy i nie dając przy tym dodatkowych objawów, jak chrypka, kaszel, problemy z połykaniem czy wymioty. Z taką zgagą poradzimy sobie, stosując odpowiednią dietę (patrz: profilaktyka) i leki dostępne bez recepty. Jeśli zgaga nie ustępuje i towarzyszą jej dodatkowe objawy (niżej), warto poradzić się gastroenterologa. Jeśli gastroskopia wykaże zmiany zapalne w przełyku, oznacza to, że cierpimy na GERD (chorobę refluksową)

aniaku

Popularne leki na zgagę wycofane z obrotu

Popularne leki na zgagę wycofane z obrotu

Leki na zgagę, które zawierają substancję czynną ranitydynę, zostały prewencyjnie wycofane z obrotu przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Jest podejrzenie, że mogą być zanieczyszczone.

Amerykanie wykupują lek na zgagę, który jest badany jako potencjalny lek na COVID-19

Wystarczyła wzmianka, że aktywny składnik leków na zgagę - famotydyna - jest testowana jako potencjalne lekarstwo na COVID-19, aby Amerykanie ruszyli do aptek. Niemal natychmiast zabrakło taniego leku na nadkwaśność żołądka. - Pierwsze wyniki będziemy mieć za kilka tygodni - mówią naukowcy. A zaczęło się od pytania, które postawili sobie lekarze w Wuhan: dlaczego biedniejsi pacjenci z COVID-19 rzadziej umierają?

Zgaga - objawy i przyczyny. Jak pozbyć się zgagi?

Zgaga odczuwana jest jako bolesne pieczenie za mostkiem, w tzw. dołku podsercowym, czasami nawet w gardle. Pojawia się po posiłku lub w trakcie schylania się, a związana jest z cofaniem się kwaśnej treści pokarmowej. Kwas solny podrażnia błonę wyścielającą przełyk i powoduje pieczenie. Za zgagą czasem kryją się poważne choroby, dlatego nie należy lekceważyć zgagi.

ZGAGA ZGAGA O ZGROZO ZGAGA

Rano wieczór noc - ZGAGA Cokolwiek bym nie zjadła lub wypiła - ZGAGA Jestem w 32 tyg ciąży i nie sposób jej się pozbyć Pijam nie raz po 2 litry mleka dziennie (na początku skutkowało), migdały mnie zatykają Na specyfiki z apteki już mnie nie stać Błagam o pomoc Czy któraś z dziewczyn mnie

zgaga

co najlepiej pomaga? męczy mnie ze 2 tyg. mam przepisane przez lekarza leki do brania na czczo ale chyba nie pomagają zbytnio. -- Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.

Zgaga

Ostatnio codziennie (zwykle wieczorem) mam zgagę, lekarz zapisał mi bioprazol, czy ktoś z was też cierpi na zgagę?

zgaga

Witajcie dziewczyny. Jestem w 25 tc i męczy mnie okropna zgaga. Nie pomagają migdały ani mleko. Znacie jakiś skuteczny sposób na zgagę?

Zgaga :-///

Kurde... co zrobić ze zgagą? Zadne Manti ani Maalox chwilowo w grę nie wchodzą. Kurde... jeszcze trzy lata temu w ogóle nie wiedzialam, co to zgaga... :-(((( -- Dzidka W Otchłani ze Szlamem i Zgagą "Czy jak się kotu wyrywa nóżki, to bardzo krew leci?" Copyright Kropka ;-)

ZGAGA

Jestem w 8 miesiącu ciży i od kilku tygodni męczy mnie zgaga. Nie wiem czy jest to tylko związane z ciążą, czy też moim odżywianiem czy też chorobą wątroby????? Poradzcie coś na tą zgagę. Muszę zaznaczyć że nigdy wcześniej nie miałam zgagi. Dopiero w trakcie ciąży dowiedziałam się co to za

Zgaga :((((

Czy macie zgagę w czasie ciąży? Jestem w 5 miesiącu ciąży i mam potworną zgagę, po jedzeniach. Co mam zrobić? żygać mi się chce! :((( Ps. nie jem ostrych przypraw, zero pieprzu! Ani nie piję kawy! Nie mogę brać tabletek bo wiadomo...

Zgaga..... :(

witajcie, jestem w 36tc a od ok.3 tyg zaczęła męczyć mnie zgaga. Problem pojawia się zazwyczaj wieczorem , gdy kładę się spać.Jestem potwornie zmęczona, kładę się...i wtedy się zaczyna. Wczoraj jednak zgaga była nie do zniesienia, męczyłam się przez 4 godz. Musiałam wziąć Alugastrin, jedna