Wszystko o:

a4

Anna Kurek

Znaleziono szybszy sposób na wykrycie raka jelita grubego. Ta metoda może zastąpić endoskopię

Znaleziono szybszy sposób na wykrycie raka jelita grubego. Ta metoda może zastąpić endoskopię

Naukowcy wyselekcjonowali białka, które mogą być biomarkerami takich chorób jak rak jelita grubego, wrzodziejące zapalenie jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna. Mają nadzieję, że badanie kału pod kątem kilkunastu białek zastąpi inwazyjną endoskopię.

Domowe sposoby i nowoczesne metody w walce z kaszlem

Sezon jesienny trwa, co dla wielu z nas wiąże się z powrotem przeziębień. Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej uciążliwych odruchów obronnych organizmu, pojawiających się przy infekcjach dróg oddechowych, jest kaszel. Domowe, naturalne metody na złagodzenie go praktykowane są od lat, a sprawdzone receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tymczasem nowoczesna medycyna również oferuje wiele skutecznych i wygodnych sposobów na pozbycie się tej uciążliwej dolegliwości. Jak zatem szybko i pewnie pokonać kaszel?

Bareja w pełnej krasie, ale nie ma się z czego śmiać. Absurdalne przepisy rujnują obrót lekami w Polsce

Brak jakiegoś leku czy całej grupy w aptekach to norma. Kryzys trwa już co najmniej trzy lata, a sytuacja stale się pogarsza. Zawirowania z produkcją, zaopatrzeniem i transportem w ostatnich miesiącach niewątpliwie przyczyniły się do pogłębienia problemów, ale nie wyjaśniają w pełni skali zjawiska. Zdaniem Pauliny Front, farmaceutki, źródłem są kuriozalne przepisy, paraliżujące funkcjonowanie aptek.

  • Mięso z kurczaka jest pożywne, bardzo tanie i uchodzi za zdrowe. A co, jeśli wcale takie nie jest?
  • Ważna jest strategia

    można nauczyć się np. robić tzw. mind mapę. To specjalny sposób przygotowywania notatek, z wykorzystaniem rysunków, różnych kolorów, skojarzeń. Dzięki tej technice można szybko zanotować bardzo dużo informacji - np. na kartce formatu A4 mieszczą się informacje z całego Teleexpressu

  • Koncentracja uwagi a dieta i ćwiczenia

    Koncentracja uwagi a dieta i ćwiczenia

    ześrodkowaniem uwagi na konkretnych sprawach. "Spośród ciągu cyfr, znajdujących się na kartce A4, wykreśl jedna pod drugą wszystkie trójki" - to inne rozwijające nasz umysł ćwiczenie, które występuje w różnych wersjach. Można na przykład wyszukiwać i podkreślać wszystkie szóstki, ale w ograniczeniu

A4

Witam, mam pytanie, czy na A4 można płacić za przejazd na miejscu, czy trzeba wykupić wcześniej ? Dawno nie jechałam ta trasą, a były jakieś zmiany. Jedziemy w sobotę do Wrocka.

4a

co wy na to zeby wprowadzic linie 4a? tramwaj ten jezdzilby kazdego 4-go dnia miesiaca. Wyjazd z Helenowka o 4.44. Trasa ta sama co linia 4, z drobnym wyjatkiem - dodatkowe okrazenie na Pl. Wolnosci. zostawiam pod dyskusje

A4

Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja na A4 między Katowicami a Krakowem? Są jekieś roboty drogowe czy po tych ostatnich awanturach jest przejezdna bez problemów.

A4

Dlaczego w Głosie napisali,że w Zabrzu nie ma wjazdów na A4???Wjeżdżałam i zjeżdżałam w zabrzu...a może to był sen?????

a-4

Czy wie ktos, kiedy dokladnie bedzie otwarty odcinek A- 4 do Nogawczyc, ktory omija Opole ? zeflik

A4...

Czy warto jechac do A4 na jakies zakupy ciuchowe,czy jest tam to samo co w magnolii???

a4

jadąc zkatowic do krakowa trasą a-4 po lewj tronie w polaie drogi widzę na wzgórzu zamek co to ? pomóżcie...

A4

W jakim terminie zostanie oddany odcinek autostrady A4 od Katowic do Kleszczowa ? Jak zaawansowany jest ten odcinek teraz ? Z gory dziekuje i pozdrawiam z dalekiej Boliwii Henryk Nowak

a4

Witam. Potrzebuję info na temat jak najszybciej przejechać z zakopianki do płatnej a4, ewentualnie jak długo się jedzie przez ten odcinek w sobotę ok 16 godz. dzieki za odp.

A 4

Czy ktos z Panstwa moze mi napisac jak daleko jest zaawansowane lonczenie A4 Krakow - Wroclaw? Kiedy to nastapi lub ile kilometrow jeszcze zostalo do zrobienia. Moze jakies linki?