Wszystko o:

agresja w szkole

Eliza Dolecka

Mówili do kolegi: "pedale, debilu". Kuratorium: źródłem problemów konflikt między rodzicami

Mówili do kolegi: "pedale, debilu". Kuratorium: źródłem problemów konflikt między rodzicami

Ciąg dalszy bulwersującej sprawy szkoły w Obornikach Śląskich. W styczniu opublikowaliśmy list mamy Wojtka*, nastolatka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, prześladowanego przez rówieśników. Doczekaliśmy się raportu z kontroli w placówce. Jego treść jest równie niepokojąca jak to, co napisała wówczas pani Monika.

Choroba afektywna dwubiegunowa - jak się zaczyna i jakie są pierwsze objawy?

Pierwsze epizody choroby afektywnej dwubiegunowej pojawiają się często w bardzo młodym wieku. Czy "nastoletnia" mania, hipomania i depresja dwubiegunowe różnią się od "dorosłej"? Jak się zaczyna?

Trauma. Czym jest i jak z nią walczyć? Bez wsparcia specjalisty może być to niemożliwe

Trauma jest ostatnio wyjątkowo popularnym określeniem. Pojawia się w telewizji, Internecie, prasie i służy do opisywania zdarzeń, w których uczestnikami są ludzie. Pomimo, że ma bardzo emocjonalne znaczenie, coraz częściej używa się go do akcentowania sytuacji, które z powodzeniem można opisać innymi mniej poruszającymi wyrażeniami. Co to jest trauma? Jaka jest jej definicja oraz najczęstsze przyczyny?

agresja w szkole

jak wg was sie przejawia w dzisiejszej szkole i jak jej przeciwdziałać? co może zrobić nauczyciel, abyzniwelować poziom agresji na poziomie grupy czy szkoły? a propos jakie inne zagrożenia współczesnej szkoły uważacie za najbardziej ważne, nad którymi trzeb pracowac?

agresja w szkołach

Jestem ciekawy czy we Włoszczowej jest problem z agresją w szkołach. Czy ten problem dotyczy tylko dzieci z uposledzeniem. daję ciekawe linki jako przyczynek do dyskusji. Polecam zwłaszcza nauczycielom i rodzicom. Pamiętnik z powyrywanymi kartkami – wypowiedź nauczyciela

agresja w szkole

co powiecie na ten temat. pytanie odnosi się zwłaszcza do nauczycieli i osób które cos moga na ten temat powiedziec, jak ma sie nauczyciel zachowywac w stosunku do agresji w szkolem, jak reagowac, jakie środki?

Agresja w szkołach

Coraz więcej przemocy w szkołach nie tylko w relacjach uczeń-uczeń, ale także uczeń-nauczyciel w ukłądzie, że ten pierwszy jest agresorem. Coś okropnego. Dobrze, że ja już dawno dzieci wykształciłem, bo bałbym sie dziś je do szkoły posyłać

Agresja w szkole

W końcu lat 90-tych,zostały w brutalny sposób zmasakrowane przez łobuzow dzieci w szkole nr 33.Sąd kielecki po kilku rozprawach uznał,że winna jest archirektura szkoły a nie nauczyciele,i dyrekcja,którzy nie udzielili pomocy zmasakrowanym dzieciom.A rodzice poszkodowanych dzieci byli

Agresja w szkole

Intertesująca metodologia badań - jedna szkoła w Małopolsce, być może druga - po znajomości - na Lubelszczyźnie. To mają być jakieś miarodajne wyniki, z tego można wyciagać wnioski, porównywać z badaniami z poprzedniego roku? Chyba, ze były to podobnie bezwartosciowe badania. Szkoda tylko, ze

agresja w szkole

Jak radzicie sobie z agresywnymi i chamskimi zachowaniami uczniów? Czy macie jakieś sprawdzone sposoby, jak je neutralizować? Czy takie sytuacje często się Wam zdarzają w czasie lekcji? Zbieram materiały do artykułu (który ukaże się na początku przyszłego roku w nowym czasopiśmie dla

agresja w szkole

Czytaliscie dzisiaj w wyborczej?. Uczniowie agresywni wobec nauczyciela. Przerazajace i porazajace. W jakim kraju my zyjemy, co dalej, niesamowite sa komentarze rodzicow, nauczycieli no i samych uczniow. Jeszcze nie moge sie uspokoic.

agresja w szkołach

polecam do przeczytania: Pamiętnik z powyrywanymi kartkami – wypowiedź nauczyciela www.pion.pl/temat_pion.php?pokaz_art=T&id=5 Niech pan nigdy nie siada – wypowiedź nauczyciela.

agresja w szkołach

Polecam przeczytanie: Pamiętnik z powyrywanymi kartkami – wypowiedź nauczyciela www.pion.pl/temat_pion.php?pokaz_art=T&id=5 Niech pan nigdy nie siada – wypowiedź nauczyciela.