Wszystko o:

badania na paciorkowca

kaole

ASO (odczyn antystreptolizynowy): badanie wykrywające paciorkowce

ASO (odczyn antystreptolizynowy): badanie wykrywające paciorkowce

Paciorkowiec to powszechnie występująca bakteria odpowiedzialna za ogromną część infekcji dróg oddechowych, ale nie tylko. Brak leczenia lub wprowadzenie go zbyt późno może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia. Dlatego, aby wykluczyć lub potwierdzić obecność patogenu w organizmie wykonuje badanie ASO, czyli odczyn antystreptolizynowy.

Badanie GBS - ważne dla kobiet w ciąży

Badanie GBS jest badaniem przesiewowym na obecność paciorkowców z grupy B. Badaniu powinny poddać się wszystkie kobiety pomiędzy 35. a 37. tygodniem ciąży. Dzięki temu badaniu jest wiadome czy paciorkowce będą obecne w drogach rodnych kobiety podczas porodu.

Paciorkowce. Co musisz o nich wiedzieć?

Paciorkowce są przede wszystkim kojarzone ze zjawiskiem jakim są infekcje. Inna nazwa tej grupy bakterii to Streptococcus. Warto wiedzieć, że istnieje kilka grup tego rodzaju bakterii. Jak się przed nimi ustrzec?

Badanie na paciorkowca

Czy miałyscie wykonywane takie badanie? Słyszałam, że jest ono konieczne jeszcze przed rozwiązaniem, ponieważ gdyby okazało się, że matka jest nosicielką paciorkowca, musi byc leczona antybiotykami. Jesli któraś z Was miała wykonywany posiew, ile to Was kosztowało?

badanie na paciorkowce

Jestem w 34 tc i ostatnio mialam badanie u ginekologa na posiew nosicielstwa paciorkowcow. Zaplacilam za to badanie 40 zl i moja gin.powiedziala, ze to badanie jest obowiazkowe, ze do szpitala mnie nie przyjma bez wyniku.No spoko, pobrala wymaz a potem powiedziala, ze od tej pory mam "zakaz

badania na Paciorkowca

jak wyżej: jak sie nazywa to badanie? kiedy je wykonać? ile kosztuje? potrzeba skierowania? ile się czeka na wynik? ma sens przy pessarze? (jestem w 35 tc)z góry dziekuję

jakie badania na paciorkowce?

wymaz z gardła? czy paciorkowce mogą być w układzie pokarmowym bądz oddechowym?jak je wykryć?jak wykryć bakterie w układzie oddechowym??mam problemy z czymś co mnie cholernie drapie w przełyku albo gardle co z tym zrobić?

Paciorkowiec-kiedy badania?

Witam,mam pytanie kiedy najlepiej wykonać badanie na paciorkowca? Przed porodem ,czy wcześniej? Kiedyś miałam S. agalactiae,ale nie jestem pewna czy go wyleczyłam do końca.Czy ta bakteria może zaszkodzic płodowi,(gdy nie ma objawów stanu zapalnego)czy jest groźny tylko przy porodzie. Opinie

ile kosztuje badanie na paciorkowca?

lekarz zalecił bad na paciorkowca, muszę sama kupić probówkę, on mi pobierze wymaz i zaniosę probówkę do laboratorium, jaki jest koszt tego badania?? a probówki??

Re: badanie na paciorkowce

Paciorkowiec jest chiolernie niebezpiecznym cholerstwem. Można go złapać wszędzie: na basenie, podczas seksu z nosicielem itd. Są osoby, które mają do niego tendencję, i takie, które tego nie łapia. Matka z niewyleczonym paciorkowcem moze podczas porodu zarazić dziecko, dla którego to jest

czy robicie badania na obecnosc paciorkowca?

Duzo sie o tym mowi i pisze ale czy robicie te badania/posiew/ na obecnosc paciorkowca przed porodem? Przed poprzednim porodem takich badan nie robilam/wtedy nie mialam takiej wiedzy jak teraz/ Lekarka powiedziala mi,ze sa to wypadki sporadyczne.Mysle,ze teraz tez nie bede takich badan

Re: badanie na paciorkowce

Też miałam takie badanie i sama próbkę wiozłam do laboratorium, ale lekarz nic takiego mi nie powiedział. Nawet jednym ze sposobów na przyspieszenie porodu jest seks, a dokładnie chodzi o spermę.

Re: badania na Paciorkowca

Wydaje mi się, że chodzi ci o badanie w kierunku streptococcus agalactiae. Robiłam odpłatnie na Targowej w Wawie. Płaciłam 25 zł.