Wszystko o:

ca badanie krwi

Użytkownik

Leczenie torbieli jajnika

Leczenie torbieli jajnika

Mam 18 lat i torbiel jajnika lewego. Chciałabym wiedzieć, jak wygląda leczenie? Lekarz zlecił mi badanie krwi i Ca 125. Chciałabym mieć w przyszłości dzidziusia.. Można jakoś przyczynić się do pęknięcia pęcherzyka?

Badania, które pomagają wykryć raka na wczesnym etapie

Wczesne wykrycie raka zwiększa nasze szanse w walce z chorobą. Leczenie będzie bowiem skuteczniejsze, jeżeli "złapiemy" nowotwór na początku, zanim rozsieje się po organizmie. Jakie badania pozwalają wykryć różne rodzaje raka na wczesnym etapie.

Markery nowotworowe - jakie markery są obecnie wykorzystywane w diagnostyce, na jakie choroby wskazują

Markery nowotworowe to substancje wytwarzane bądź przez sam nowotwór, bądź przez organizm w odpowiedzi na atak choroby, takie jak dla przykładu chromogranina A, niespecyficzny marker guzów neuroendokrynnych (NET). Markerów szuka się we krwi, ale także w moczu, kale, a niekiedy także w tkankach. Dają pewien wgląd w stan organizmu, choć nieprawidłowy poziom niektórych markerów nowotworowych nie zawsze oznacza problemy onkologiczne.

badania krwi

Czy wasze dzieci miały badaną krew profilaktycznie, czy tylko gdy coś się działo? Moja córka ma 7,5 m-ca i nigdy nie miała badanej np hemoglobiny.

Badania krwi

Proszę o interpretację badań krwi 2-letniej dziewczynki: OB 7m/h ALAT 20 U/l ASPAT 47 U/l KREAT 0,7 mg% FE 48 ug% Ca-K 9,1 mg/dl P-DZ 5,1 mg/dl RBC 4.79 10e12/l *HCT 36.4 % *MCV 76 fl RDW 12.3 % HGB 12.6 g/dl *MCH 26 pg MCHC 34.6 g/dl PLT 358 10e9/l *MPV 6.6 fl WBC 9

Marker CA-125 we krwi??

Czy na badanie krwi pod kątem obecności tego markera trzeba mieć skierowanie od lekarza? czy można je normalnie odpłatnie wykonać??

CA 125

witam. mam takie pytanko, gdzie trzeba robic badanie CA125. Wiem ze to badanie krwi na marker nowotworowy, ale nie wiem gdzie to robic.

Re: badanie krwi a leki

gdyby leki wpływały na wyniki badań, to połowa ludzkości nie mogłaby tych badań robić. -- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58ea10722a7ca480.html http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg

co te badania wskażą

Mam pytanie badania krwi na markery nowotworowe / CA-125, CA-19.9/ wykażą każdy nowotwór w organiźmie.

Re: Badanie krwi.

Moja córeczka w tym tyg ( wiek 2 m-ce skończone) miała pobieraną krew z wierzchu rączki na morfologię oraz poziom Fe i Ca. Niestety krew również nie chciała płynąć- z trudem udało się pobrać tylko na morfologię. Niestety miałam nosa- wyszła duża anemia. Za m-c kontrola i znowu pobieranie

Re: Kiedy badanie kontrolne krwi???

Należy zbadać krew około 4 m-ca bo wtedy konczy się zapas od mamy. Jest to opinia zarówno neurologa jak i lekarza pediatry.