Wszystko o:

e-coli

mmr

10 ton masła skażonego E. coli na polskim rynku? Sprawą zajęła się prokuratura

10 ton masła skażonego E. coli na polskim rynku? Sprawą zajęła się prokuratura

W "Wiadomościach Wrzesińskich" pojawiła się informacja, jakoby Spółdzielnia Mleczarska Września wypuściła na rynek 10 ton masła z bakterią E. coli. Do akcji wkroczyła już prokuratura.

Sanepid ostrzega przed wodą z fontann. Jakie choroby może powodować?

Choć woda z miejskich fontann jest chlorowana, to nie nadaje się ani do picia, ani do kąpieli. Mogą się w niej znajdować bakterie Salmonella, gronkowce, pałeczki Legionella, bakterie kałowe i E. coli - alarmują służby sanitarno-epidemiologiczne. Lepiej korzystać z kurtyn wodnych kontrolowanych przez wodociągi.

Roponercze

Nieleczona lub nieprawidłowo leczona infekcja dróg moczowych może mieć poważne konsekwencje. Czasem zdarza się, że ta pozornie błaha dolegliwość uszkadza nie tylko nerki, ale prowadzi do ogólnoustrojowego zakażenia. Za jej rozwój najczęściej odpowiadają grzyby lub bakterie, szczególnie E. coli.

e.coli

Czy enteropatogenny szczep E.coli - serotyp O86 (opis z wyniku badania) oznacza konieczność podania dziecku antybiotyku?

E.coli

chciałam zapytać czy ktoś może wie czy wykryte w posiewie kału bakterie E.coli+018 to duza ilość i czy konieczne jest leczenie antybiotykiem

e.coli

W Ożarowie Mazowieckim w kranach pojawiła sie e.coli. Picie wody z kranu wywołuje biegunke i wymioty. U mnie cała rodzina juz przez to przeszła, a mieszkam na Bielanach. Może z bielańską woda tez coś jest nie tak??

e.coli

Dziewczyny mam wynki posiewu moczu mojej 7 tygodniowej córeczki - bakteria e.coli i tutaj mam pytanie o miano bo podano wartość 10 000 000 w 1 ml moczu. Czy to jest 10*6? i czy możliwe, że mocz był źle pobrany i stąd to wysokie miano?? :( Pomóżcie proszę Asia

E.coli

Cześć dziewczyny właśnie odebrałam wyniki posiewu no i mam dość wyszła mi e. coli i gronkowiec złocisty lekarz przepisał antybiotyki a po kuracji znowu posiew kontrolny. Wiem że leczy się to żle może znacie jakieś sposoby które wam pomogły dziękuję pa.

e.coli

dołączam do grupy walczących z e.coli! przeczytałam wasze posty i blady strach mnie ogarnął - naprawdę tak trudno to świństwo wyleczyć ????? - a ja dodatkowo jestem w ciąży! i w związku z powyższym dwa pytania: 1. te wszystkie antybiotyki dostawałyście dousteni? bo mnie zaaplikowano

E.coli

, pozniej dowiedzialam sie ze pani ktora odbieta mocz u lekarza w tym dniu juz byla, wiec te nasze siuski lezaly prawie 24 godz tak poprostu! to bylo w czwartek, dzis- sroda zadzwoniono do mnie z info ze julka ma e. coli. mam podac antyb nie jestem naprawde przekonana dodam, ze julka juz bez

E.coli

U mojej 18 miesięcznej córeczki wykryto bakterie coli, mam pytanie jak mała mogła to złapać, bo od lekarza niestety niczego się nie dowiedziałam. Konkretnie chodzi mi o to, gdzie takie bakterie mogą się znajdować czy tylko w wodzie, bo zupełnie nie wiem jak ona to złapała i jak szybko się one

e.coli

od ok.12 lat nie moge się wyleczyć z tej wstrętnej bakteri. Robi mi się wrzód koło łechtaczki, boli niemiłosiernie. Robiłam wymaz z rany. Jak zastosuję antybiotyki to mam jakieś 4 m-ce spokoju, a potem znów to samo. Może znacie jakiś lek żebym w końcu mogła się wyleczyć i spokojnie żyć.

E.Coli

Witam, czy ktoś miał tę bakterię w moczu? Jak ją skutecznie wytępił? Jeśli ktoś brał antybiotyki z grupy cefalosporów to prosiłabym o podanie długości leczenia i dawki dobowej antybiotyku.