Wszystko o:

grypa oczu

grypa

Grypa

Objawy grypy: wysoka gorączka (powyżej 38,8 °C); dreszcze; uczucie wyczerpania; ból głowy i mięśni, drapanie lub ból gardła, suchy kaszel

Przyczyny grypy: Zakażenie wirusowe droga kropelkową - przez kontakt z wydzielinami osoby chorej (katar, ślina)

Przebieg: Atak choroby zazwyczaj jest nagły i szybko zwala nas z nóg. Układ odpornościowy zdrowego człowieka często sam poradzi sobie z infekcją, ale nie wolno jej lekceważyć i próbować "przechodzić" - choroba w pewnych sytuacjach może doprowadzić nawet do śmierci.

Ryzyko zachorowania: Wzrasta jesienią i wiosną

Powikłania: Są bardzo groźne - zapalenie płuc, ucha, mięśnia sercowego, nerwów, czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Diagnostyka: Wystarczy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, objawy są łatwe do rozpoznania

Leczenie: Objawy grypy ustępują zazwyczaj samoistnie po kilku dniach, ale kaszel oraz uczucie zmęczenia mogą utrzymywać się dłużej. Chory powinien przez czas choroby pozostać w domu i dużo odpoczywać.

Ważne!: Zarówno przy grypie, jak przy przeziębieniu antybiotyki są całkowicie nieskuteczne! Nie zgadzajmy się więc, by lekarze zapisywali je nam "na wszelki wypadek"

Anna Kurek

Wirus RSV a COVID-19. Po czym je rozpoznać? Różnią je drobne szczegóły

Wirus RSV a COVID-19. Po czym je rozpoznać? Różnią je drobne szczegóły

Lekarze zauważają, że infekcja RSV, grypa oraz przeziębienie przebiegają dość podobnie do COVID-19. Dlatego tak trudno jest postawić diagnozę na podstawie samych tylko objawów. Pomocne okazują się testy. Jednakże między tymi chorobami można zauważyć pewne różnice. Jakie objawy są najbardziej typowe dla przeziębienia, grypy, RSV i COVID-19?

Jak najlepiej walczyć z grypą? Najskuteczniejsze są niewątpliwie szczepienia. Nie zapomnijmy też o pewnych nawykach

Eksperci uważają, że w tym sezonie szczyt zachorowań na grypę jeszcze przed nami i spodziewany jest w okresie od stycznia do marca 2023 roku. Sam okres epidemiczny ciągnie się aż do maja. Jak zatem się chronić przed groźnymi wirusami? I czy nie za późno na szczepienia? Oto kroki, które możesz podjąć w walce z sezonową grypą.

Jak odróżnić COVID-19 od przeziębienia, grypy lub alergii

Objawy COVID-19, grypy, przeziębienia i alergii mogą być bardzo podobne. Na przykład kaszel męczy nas przy każdej z tych okazji. Jednak uważna obserwacja organizmu może nam wiele podpowiedzieć. Ważne są nie tylko same objawy, ale także tempo ich pojawiania się i czas trwania.

Grypa okiem praktyka

Jak się już przewija w kilku wątkach grypa typu A szaleje. POZ i NPL pękają w szwach. Na ostatnim świątecznym dyżurze w NPL znajoma przyjęła prawie 100 osób w ciągu 12 h. 1. Jeśli możecie się zaszczepić przeciwko grypie zróbcie to. Chorują tez zaszczepieni, ale znacznie lżej. 2. Zaopatrzcie się

Re: Grypa okiem praktyka

Nie da się zachorować na grypę od szczepionki na grypę. Nie powtarzaj foliarskich głupot.

Re: Grypa okiem praktyka

Jak ktoś raz w życiu miał grypę to nie nazwie tak ciężkiego przeziębienia. Grypa jest charakterystyczna.

Re: Grypa okiem praktyka

Nie, ja nazywam grypą tę chorobę, która mi wyszła z testu na grypę w przychodni. -- prawackie_troliszcze przyznało: "Aborcja chroni życie kobiet".

Re: Grypa okiem praktyka

Właśnie: czym to się różni? Mówię o objawach choroby wirusowej , nie o powikłaniach oczywiście, bo te mogą być różne. Przecież leczone są objawy, a nie wirus. Czy przepisujesz inne leki na covid a inne na grypę? Nie przypominam sobie, żebym przy grypie brala coś innego niż nurofen.

GRYPA a...GRYPA pilne

gorączka ok 39, bóle mieśni - GRYPA najprawdopodobniej. czy to co miałam ja i mama mogła być też grypa np jelitowa czy żołądkowa? dodam że nigdy nie miałam w życiu grypy (mam 20 lat), nigdy sie na nia nie szczepiłam, ale w zeszłym sezonie też miałam jelitową jednak ciut gorszą. czy jesli to była

Re: Grypa okiem praktyka

A jest sens nosić zapobiegawczo maseczkę? Trolle oraz gwiazdy łażące z grypą między ludzi proszę o darowanie sobie durnych odpowiedzi.

Re: Grypa okiem praktyka

A tak, chyba pomieszałam z Theraflu. To Tamiflu zrobił karierę podczas pandemii świńskiej grypy (A/H1N1)?

Re: Grypa okiem praktyka

4. Grypa wymaga wyleżenia, zwolnienia. Powikłaniami mogą być np. zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, występujące wcale nierzadko. Jak w covidzie zdarzają się zgony młodych, zdrowych dotychczas osób. Nieprawda, prosze moderacji, a ona klamieeeee! To tylko przy kowid sie zdarza, przy