Wszystko o:

lubień hematolog dziecięcy

Eliza Dolecka

Ochrona przed traumą, terapia na europejskim poziomie - idą zmiany w leczeniu nastolatków z nowotworami

Ochrona przed traumą, terapia na europejskim poziomie - idą zmiany w leczeniu nastolatków z nowotworami

Środowisko lekarskie i pacjenckie mówi o "rewolucji", chociaż to tylko krok w kierunku normalności. Zgodnie z harmonogramem Narodowej Strategii Onkologicznej już w przyszłym roku przejście spod opieki pediatrycznej do onkologii dla dorosłych ma odbywać się optymalnie dla zdrowia chorych. Na rozwiązania sprawdzone już w wielu krajach europejskich niecierpliwie czekają lekarze, pacjenci oraz ich bliscy.

18 lat i będzie tego dobrego. Bolesne zderzenie z rzeczywistością chorych na hemofilię po osiągnięciu pełnoletności

Opieka pediatryczna chorych na hemofilię w Polsce jest zaskakująco nowoczesna i przyjazna pacjentom. Niestety, dorosły z tym schorzeniem ma problem z kontynuacją terapii na takim poziomie, swobodnym dostępem do lekarza i leków. Czy ukończenie 18 lat musi oznaczać tak niekorzystne zmiany?

Terapie biologiczne nie dla polskiego pacjenta? Mamy najgorszy dostęp w UE

Dopisanie konkretnego leku biologicznego do listy refundacyjnej nie oznacza, że staje się on dostępny dla pacjenta. Bariery to nie tylko pieniądze, lecz także sposób kwalifikacji chorych. Październikowy Raport Modern Healthcare Institute pokazuje, gdzie są systemowe dziury i podsuwa rządzącym konkretne rozwiązania.