Wszystko o:

przychodnia dobre

Zuzanna Gula

Jak wyciągnąć kleszcza, oraz jak wygląda rumień po ugryzieniu? Ta wiedza może uratować ci życie

Jak wyciągnąć kleszcza, oraz jak wygląda rumień po ugryzieniu? Ta wiedza może uratować ci życie

Te niebezpieczne pajęczaki żerują już od kilku tygodni. Warto wiedzieć, jak odpowiednio postępować, jeśli padniemy ich ofiarą i znajdziemy intruza na swoim ciele. Szczegółowa wiedza, jak wyciągnąć kleszcza samodzielnie, może uratować zdrowie, a świadomość tego jak wygląda rumień po ugryzieniu kleszcza, przyspieszy wszczęcie odpowiedniego leczenia.

Męty w oczach i inne problemy z oczami

Mam problem, otóż mam 15 lat, wada na jedno i drugie oko wynosi -4,0 i 0,25 cylinder. Od pewnego czasu zainteresowałem się mętami w oczach, ponieważ posiadam kilka i nie wiedziałem co to jest, myślałem, że są to bakterie na oku i tak przeszedłem do tematu jaskry. Otóż czytałem o 'tęczach' i poświatach wokół źródeł światła i zauważyłem u mnie, że mam to samo. Kiedy patrzę się w źródło światła to widzę małą otoczkę wokół niego oraz (szczególnie przy halogenowym świetle i białym) kolorową tęczę na krańcu poświaty, nie rzuca się zbytnio w oczy i nie jest zbyt wyraźna. Czy może to wynikać z mojej wady lub z za słabych szkieł? Wiem, że powyżej dioptrii -4,0 mogą występować takie 'przekłamania w obrazie'. Niegdyś nie zauważałem tego, lecz po przeczytaniu licznych forum zaczynam się martwić, otóż czy mam jaskrę czy tęcza i poświata nie jest to tylko i wyłącznie jej objaw? Wspomnę, że ciśnienie krwi idealne, bardzo dobre krążenie. Muszę mieć też dość ciemny ekran, ponieważ czytanie liter na jasnym monitorze trochę mnie drażni i męczy. Ostatnio byłem na wizycie kontrolnej w przychodni (muszę zmienić szkła na mocniejsze, na lewe oko, lecz po 2 tyg po wizycie zacząłem widzieć gorzej na prawe oko! :-(i później na zmianę) i pani lekarz nic nie stwierdziła, siatkówka w normie itp. itd. Tylko nie wiem czy robiła pomiar ciśnienia oka, gdyż nic o tym nie wspominała. Zaglądała w dno oka i wszystko w normie. Kolejne pytanie brzmi czy w przychodni publicznej można darmowo zrobić badanie pomiaru ciśnienia, na obecność jaskry czy zależy to może od przychodni? Jestem młody więc jeśli jestem chory to wolę to wiedzieć już teraz. Mam też problem z mruganiem, otóż nie zawsze jak mrugam to widzę dobrze (rozmazane krawędzie, albo wrażenie śpiochów przez co obraz jest rozmazany, klejące się oczy), czasami potrzebuję mrugnąć kilka razy aby obraz był ostry, ponieważ jest zamazany, kleją mi się też oczy co jest trochę denerwujące, czy ma to związek ze słabymi szkłami, wyspaniem? Jeżeli chodzi o zakres widzenia to przy rozłożeniu rąk, patrzeniu na wprost i pomniejszania kąta (zbliżając je powoli do klatki piersiowej) zauważam ruszające się palce przy kącie 170 stopni, więc chyba w normie.

Jak załatwić L4 przez internet? Czy można dostać zwolnienie lekarskie przez telefon?

Jak załatwić L4 przez internet? To pytanie trapi wiele osób, które z powodu samoizolacji mają obecnie utrudniony dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, a ich stan zdrowia zmusza do skorzystania ze zwolnienia lekarskiego.

dobra przychodnia

Witam Dopiero co sie przeprowadziłam do Wrocławia i szukam dobrej przychodni dla dzieci i dorosłych. Zależy mi na dobrych pediatrach ale też dość dobrych lekarzach rodzinnych. Bedę wdzięczna za wszelkie namiary pozd. Monika

dobra przychodnia

Mam już dość stania od 6 rano w kolejce przed przychodnią (Południe), żeby dostać się do lekarza. Chciałabym zmienić przychodnię - na taką w której można się zarejestrować do lekarza nie stojąc przed przychodnią w kolejce, w której przyjmuje dobry lekarz internista lub rodzinny. Może ktoś polecić

dobra przychodnia

Witam, jestm spoza Kielc i jeszcze sie nie zorientowałam na lokalnym rynku lekarskim. Szukam dobrej dużej przychodni - konkretnie chodzi o badania pracowników. Wiem o Omedze, ale chciałabym sprawdzić cos jeszcze. Dziekuję za podpowiedzi.

dobra przychodnia..?

internisty? (w poprzedniej przychodni nigdy nie miałam z tym problemu..). Może ktoś z Was polecić dobrego lekarza?

dobra przychodnia

Witam, jestem spoza Olsztyna i jeszcze się nie zorientowałam w lokalnym rynku lekarskim. Szukam dobrej, dużej przychodni - chodzi o badania pracowników. Nie mam jeszcze żadnego namiaru, proszę o podpowiedzi. Dzięki!

Przychodnia z dobrymi pediatrami

Należę do przychodni Omega. Do tej pory synka leczyłam zawsze u dr. Kępczyńskiego ale niestety odszedł. Nie ma już w tej przychodni dobrych lekarzy. Chciałabym przepisać dziecko do innej przychodni, ale gdzie są naprawdę dobrzy pediatrzy. Może coś pomożecie, doradzicie.

przychodnia z dobrym pediatrą

Mam prośbę, czy moglibyści mi zarekomendować jakąś przychodnię z dobrym pediatrą? Mieszkam na Pogodnej, więc dobrze byłoby gdyby to było gdzieś niedaleko (ale niekoniecznie). Jesteśmy na razie zapisani do przychodni na Pogodnej właśnie ale chcemy przebieśc się gdzie indziej? Czy słyszeliście

dobra przychodnia rodzinna

Witam Szukam przychodni rodzinnej, gdzie mają dobrych lekarzy rodzinnych oraz pediatrów. Musze zapisać moją rodzinke do jakiejs przychodni a nie wiem gdzie. Mieszkam na Bielanach, najlepsza bedzie jakaś przychodnia w okolicach Krzyków lub Kleciny. Z góry dziekuje za pomoc.

Najlepsza przychodnia Ząbki

Jaką możecie polecić przychodnie w Ząbkach? Gdzie najlepsi lekarze?