Wszystko o:

układ krążenia

Układ krążenia

Układ krążenia

Układ krążenia, to inaczej układ naczyniowy, który odgrywa bardzo ważną rolę w każdym żywym organizmie. Jest on połączeniem układu krwionośnego oraz układu limfatycznego. Od jego poprawnej pracy zależy stan naszego zdrowia oraz skłonność do posiadania określonych chorób.

Układ krążenia - układ limfatyczny. Układ limfatyczny wchodzi w skład układu krążenia i pełni wiele znaczących funkcji w naszym organizmie. Przede wszystkim stanowi on najważniejszą ochronę przez zakażeniami. Ponadto, odpowiada on między innymi za prawidłową cyrkulację płynów ustrojowych w naszym organizmie. To właśnie w tym układzie powstają niektóre białka krwi, istotne dla naszego zdrowia.

Układ krążenia obejmuje przede wszystkim układ krwionośny, który składa się między innymi z naczyń krwionośnych, czyli z tętnic, żył oraz włosowatych naczyń krwionośnych. Odpowiada on za transportowanie wielu ważnych substancji odżywczych, a także gazów oddechowych. Dzięki temu jest utrzymana stała temperatura ciała, niezbędna do zachowania funkcji życiowych. Warto także zaznaczyć, że układ krwionośny odpowiada za odporność całego organizmu przed bakteriami czy wirusami.

JW

Choroby układu krążenia: przyczyny, objawy, leczenie

Choroby układu krążenia: przyczyny, objawy, leczenie

Chorobami układu krążenia, inaczej układu sercowo-naczyniowego, nazywa się schorzenia obejmujące serce, żyły oraz tętnice. Obecnie notuje się wzrost liczby zachorowania na choroby układu krążenia, w związku z czym są one nazywane chorobami cywilizacyjnymi.

Co witamina D ma wspólnego z sercem i układem krążenia

Niedobory witaminy D, to nie tylko problemy z kośćmi. Jak pokazują najnowsze badania, osoby z niedoborem witaminy D częściej cierpią na choroby serca i wyższe ciśnienie krwi niż osoby z prawidłowym poziomem witaminy D.

Choroby rozrostowe układu krążenia

Schorzenia określane w medycynie mianem chorób rozrostowych układu krążenia to grupa nowotworów atakujących krew lub struktury odpowiedzialne za jej wytwarzanie. Mimo że mogą pojawić się niezależnie od wieku pacjenta to najczęściej diagnozuje się je u dzieci i młodzieży, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia.

Układ krążenia.

O czym świadczy wynik pomiaru ciśnienia tętniczego 122/59, tętno-67 ? Pacjent lat 83. Dożyje do 100 :/

Układ krążenia

szukam wiecej informacji o wynikach EKG.szkoda ze nie ma zadnego wykresu EKG.interesuje mnie V2 i V3 co oznaczaja zmiany na tym odcinku

Podzial układu krążenia

Witam, mam zapytanko:Czy mógł by mi ktos wyjaśnić jaki jest podzial układu krążenia.Czy chodzi o serce,tętnice idt prosze o pomoc.

choroby układu krążenia

Mam wysoki cholesterol i na niego głównie stosuje noni i cholestone, produkty firmy CaliVita. Z tego co mi się obiło o uszy są to naturalne suplementy. Co stosujecie aby poprawić poziom swojego cholesterolu? Jakie znacie inne naturalne suplementy? Znalazłem fajną stronę poświęconą temu tematowi wię

Zaginął serial "Układ krążenia"

Chciałam sobie oświeżyć pamięć i nagrywałam ww. serial którego emisję nagle przerwano po 3 odcinkach. Czy to z powodu tytułu, czy reżysera którego wywalono z tiwi? -- "Nie otwieraj drzwi takim, którzy je otwierają i bez twego pozwolenia." S.J Lec

Serce, choroby układu krążenia

Podczas chodzenia odczuwam ból w klatce piersiowej, czy to mozliwe ze tyle czasu cos takiego sie odczuwa ok 2 lata?Jakie mogą byc tego przyczyny?

układ krążenia - pomóżcie proszę

dwa dni temu zwiększyła dawkę eutyroxu z 62,5 na 75 mg- i coś dziwnego zaczęło sie dziać z moimi żyłami- wyłażą mi na wierzch na całym ciele - mam dosłownie lekko fioletowe nogi i ręce- robia się sztywne i bolą-tak jakby "drgają"- jak myslicie czy to od tej dawki? a moze nie powinnam wiązać

Program wykrywania chorób układu krążenia !!!

Zespół Promocji Zdrowia przychodni Lekarskiej przy ul.Mireckiego 29a zaprasza do udziału w Programie profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu krążenia NFZ . Programem objęte są osoby w wieku od 35 do 55 lat, u których wcześniej nie zdiagnozowano choroby układu krążenia. W ramach