Wszystko o:

zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek (proste)

Objawy prostego zapalenia spojówek: pieczenie i swędzenie oczu; lekki światłowstręt; łzawienie

Przyczyny: Proste zapalenie spojówek mogą wywoływać różne czynniki: fizyczne - światło, wiatr, kurz, mechaniczne drażnienie na skutek nieprawidłowego wzrostu rzęs, niekiedy stosowanie szkieł kontaktowych; chemiczne - dym, pary i gazy drażniące; również przewlekły brak snu.

Ryzyko zachorowania: Zwiększa się u osób cierpiących na zaburzenia wydzielania łez.

Powikłania: Nieleczone ułatwia rozwój zakażenia bakteryjnego.

Diagnostyka: Badania okulistyczne, np. ocena stanu spojówek w lampie szczelinowej.

Leczenie prostego zapalenia spojówek: Podstawą jest znalezienie przyczyny wywołującej zapalenie.

Profilaktyka: Eliminacja czynników wywołujących zapalenie (np. zakładanie okularów przeciwsłonecznych lub ochronnych, zaprzestanie palenia papierosów, unikanie szkodliwego środowiska).

Kamil Michaluk

Zapalenie spojówek u dzieci - objawy, przyczyny, leczenie

Zapalenie spojówek u dzieci - objawy, przyczyny, leczenie

Zapalenie spojówek u dzieci to dolegliwość, która najczęściej sprowadza rodziców z ich pociechami do okulisty. Słusznie, bo stan zapalny błony śluzowej nie może być bagatelizowany.

Zapalenie spojówek: objawy, przyczyny i leczenie

Jak przebiega zapalenie spojówek? Objawy tej choroby są niezwykle dokuczliwe - z pieczeniem, zaczerwienieniem, niekiedy światłowstrętem włącznie. Dla właściwego leczenia niezwykle istotne jest określenie jej przyczyn.

Alergiczne zapalenie spojówek dotyka wielu Polaków. Jakie są objawy i kiedy zacząć leczenie?

Alergiczne zapalenie spojówek jest najczęstszą chorobą alergiczną oczu. Objawy dokuczają szczególnie latem, gdy trwa sezon pylenia, jednak u niektórych mogą trwać nawet cały rok. Czym objawia się schorzenie i jak sobie z nim poradzić?

Zapalenie spojówek

zapalenie spojówek od czego???? Mojej koleżanki synek ma już drugi raz w tym miesiącu zapalenie spojówek a przytym ma 39 st co moze byc przyczyną?????

zapalenie spojówek

2,5 tyg temu mój synek miał zapalenie spojówek, przez 5 dni brał biodacyne i przez 3 dni dicortinef. W te niedziele ja dostałam zapalenie spojówek (nie wiem czy zaraziłam sie od niego czy złapałam z powietrza). Niepokoi mnie ze dzis zauważyałm ze u synka znwou sie zbiera ropka w oczku

zapalenie spojówek

Witam! Jestem w 27 tyg. ciąży i dostałam zapalenia spojówek. Boję się, że zaszkodzi to dziecku, czy dziewczyny wiecie coś na ten temat?

zapalenie spojówek

nasz szkrabol dostał zapalenia spojówek,obudzila sie rano z czerwonymi zapuchniętymi oczami...lekarz zapisal krople. Najprawdopodobniej po basenie. Jak bedzie sie powtarzalo to nici z pływania.

zapalenie spojówek??

od wczoraj mój 6 latek alergik ma oczy czerowne, dosłownie jak królik. Czy to moze być zapalenie spojówek - a jeśli to czy je leczyć? Czy objaw czegoś zupełnie innego?

Zapalenie spojówek

Synek (2 l.) ma zapalenie spojówek (taK MI SIĘ WYDAJE) Czy wymagana jest konsultacja lekarska, czy wystarczy że farmaceuta wybierze nam jakieś kropelki??

Zapalenie spojówki

Witam. Mam chyba zapalenie spojówki - czerwone oko, łzawienie i leci ropa. Czym to mogę w miarę szybko wyleczyć? -- Mój suwaczek!

zapalenie spojówek

proszę o radę czym należy przemywać spojówki aby pozbyć się zapalenia. Ja w tej chwili tylko przemywam ostudzoną wodą przegotowaną pozdr

zapalenie spojówek

pomocy mój 1.5syn ma zapalenie spojówek przepisane ma krople CHIBROXIN czy dobre??ma bardzo obrzęknięte powieki co na to oprócz rumianku znacie coś to napiszcie??wielkie dzięki

Zapalenie spojówek

Czy można stosować Oftophenazol (lek ten jest na recepte), gdy nie ma się charakterystycznych objawów zapalenia spojówek? Chodzi mi tu o lekkie zaczerwienienie, które pojawia się u mnie co jakiś czas.