Wszystko o:

zaparcia

podpis główki

Zaparcia

O zaparciach mówi się, gdy: wypróżnienia następują rzadziej niż trzy razy w tygodniu, towarzyszy im znaczny wysiłek, a stolec jest twardy.

Przyczyny zaparć: wiek i brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne w okresie ciąży i menopauzy, brak aktywności fizycznej, szczególnie u osób w podeszłym wieku, odwodnienie, stres.

Leczenie zaparć: Zaparcia najlepiej leczyć naturalnymi sposobami, m.in. stosując błonnik. Działa on na cały nasz układ pokarmowy, reguluje proces trawienia i pomaga przywrócić odpowiednią perystaltykę jelit. Dodatkowo wskazane regularne ćwiczenia fizyczne i ograniczenie stresu. Jeśli natomiast zaparcia nawracają lub towarzyszą im inne objawy (bolesne skurcze lub ślady krwi w stolcu), należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Anna Kurek

Co zjeść wieczorem, żeby rano nie mieć zaparć? Dzięki tym produktom dokuczliwy problem zniknie

Co zjeść wieczorem, żeby rano nie mieć zaparć? Dzięki tym produktom dokuczliwy problem zniknie

Zaparcia są jedną z najczęstszych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, z jakimi się zmagamy. Warto zatem sprawdzić, czy nie popełniamy błędów dietetycznych i co może nam pomóc uporać się z takim problemem.

Sposoby na zaparcia: naturalne metody radzenia sobie z nieprzyjemnym problemem

Sposoby na zaparcia stosowane w domu nie powinny zastępować wizyty u lekrza, zwłaszcza gdy problem jest nawracający. Zaparcia dotyczą osób w każdym wieku. Najczęściej wywołują je błędy dietetyczne, choć warto podkreślić, że w wielu przypadkach, trudności z wydalaniem treści pokarmowej są następstwem stresującego stylu życia lub stanowią objaw choroby.

Zaparcia w ciąży. Jak poradzić sobie z uporczywym problemem?

Zaparcia w ciąży są często występującym problemem. Nieregularne wypróżnianie stwarza znaczny dyskomfort i często powoduje uczucie niepokoju o bezpieczeństwo dziecka. Skąd bierze się ten problem? Co na zaparcia w ciąży okaże się najskuteczniejsze?

Zaparcia

Od kilku dni mam zaparcia. Chyba nigdy nie trwały one u mnie tak długo. Coś tam wydaliłam przez te dni, ale była to mała ilość stolca w porównaniu do tego, ile jadłam ostatnio, bo jadłam dużo. Kał wychodził zwykle w małych częściach po kolei, raz tylko czułam że nie jest stwardniały, ale i tak

zaparcie - zaparcie nawykowe

psychice. Zakodowała sobie,ze boli i koniec. Dzis juz 2 dzien jak nie zrobiła kupy. Znacie jakies sposoby na to jak sobie z tym poradzic?Poczytałam troche i znalazłam informacje o zaparciu nawykowym - ponoc częsty problem u dzieci w tym wieku. Wczesniej nie mialam z tym problemów,tyle ze mala kupke

ZAPARCIA ZAPARCIA!!!! Pomocy!!!!

Wiem, że ten temat był poruszany kilkarotnie, ale jestem tak bezsilna, zę postanowiłam się Was poradzić. Madzia ma 8 i pół miesiąca. Zaparcia zaczęły się odkąd zaczęła jeść zupki. Odstawiłam wszelkie kaszki i kleiki, bo po tym jeszcze gorzej. Jak robi kupkę to robi się czerwona, stęka i bardzo

Zaparcia

Podpowiecie , które produkty mogą powodować zaparcia poza bananem, gotowana marchwia, ryzem i kakao? Co z gruszką, brzoskwinią, białą mąką i kaszką jaglaną?

Zaparcia

Czy ktoś z Was cierpi na zaparcia, mimo że ma TSH w normie. Moje wynosi 1,05 (norma), mimo to mam zaparcia. Dzieki za informacje. Zdrówka wszystkim!

zaparcia

wiram, co najlepsze jest na zaparcia u 5 msc dziecka, zaczelam podawac jabluszko nie wiem czy to od tego ponoc powinno rozzadzac kupki ale mala zaczela miec zaparcia dopoki zrobi kupke to meczy sie. poradzci co najlepsze na zaparcia. pozdrawiam

Zaparcia

czy macie jakiś swój sprawdzony lek/preparat na zaparcia? Coś co działa szybko, no i ie przeczyszcza tak jak ziółka?

zaparcia

Moje maleństwo, 4 tygodnie ma zaparcia, dostaje moje mleko i sztuczne, przez pierwsze dni dostawała tylko sztuczne, odkąd wróciłam do domu zaczęłam podawać swoje mleko, mniej więcej pół na pół sztuczne z moim. I wtedy zaczęły się zaparcia, przepajam wodą, podaję Bebilon Nenatal. Pytanie