Wszystko o:

aptece

Anna Kurek

Czy test z apteki wykryje omikron?

Czy test z apteki wykryje omikron?

Serologiczne testy apteczne wykrywają jedynie obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2, jeżeli nasz organizm zdążył je wytworzyć. Niekoniecznie jednak pokażą, czy akurat teraz jesteśmy zakażeni. Taki test nie określi też, czy zaatakował nas omikron, czy delta itd. Szybkie testy antygenowe pozwalają natomiast znaleźć antygeny wirusa w wymazie z nosa. Pamiętajmy przy tym, że domowy test na koronawirusa to tylko wskazówka.

W aptekach brakuje refundowanego leku na niedoczynność tarczycy. Dotrze dopiero pod koniec czerwca

Nawet przez dwa tygodnie w polskich aptekach może brakować leku Euthyrox N - poinformował ministerstwo zdrowia jego producent. Firma Merck nie ma odpowiednich mocy produkcyjnych, aby zaspokoić popyt na ten preparat. Dopiero pod koniec czerwca do Polski dotrze kolejna partia leku.

Minister zdrowia podaje nową listę leków, których może zabraknąć w aptekach. To między innymi insulina i szczepionki

W obwieszczeniu ministra zdrowia znalazł się nowy wykaz leków, których dostępność w polskich aptekach jest zagrożona. Na liście jest już 341 pozycji.

Apteka

Czy wiecie ile zostawilyscie pieniedzy w aptece w ciagu np ostatnich 12 miesiecy? Do kupowania suplementow i lekow uzywam jednej karty. Dzis wstepnie podliczylam rachunki i mocno sie zdziwilam. Ten rok byl wyjatkowy, ale 7 000 (po przeliczeniu na zl) na 4 osoby to okropna suma. Nie wliczylam w

Apteki

Posłowie PiS chcą zmienić prawo farmaceutyczne. "Apteki dla aptekarzy" oraz określona liczba mieszkańców przypadająca na jedną placówkę - to główne założenia projektu