Wszystko o:

odwodnienie kolor moczu

Eliza Dolecka

Oglądaj swój mocz, bo zasługuje na uwagę. Chodzi o zdrowie, a nawet życie

Oglądaj swój mocz, bo zasługuje na uwagę. Chodzi o zdrowie, a nawet życie

Jaki jest mocz, każdy widzi? Wręcz przeciwnie! Nasze siki często znikają w kanalizacyjnych czeluściach, nawet nie zatrzymujemy na nich wzroku. Tymczasem są nieocenionym źródłem wiedzy o organizmie. Znaczenie ma kolor moczu, jego zapach, przejrzystość, a przede wszystkim to, co w nim pływa. Korzystaj z tego niedocenianego źródła wiedzy na wagę zdrowia.

O czym świadczy kolor moczu? I czy dziwny kolor moczu musi oznaczać chorobę?

Kolor moczu to nie przelewki, lecz ważna wiadomość od twojego organizmu. Zarówno kolor moczu, jak i jego konsystencja, przejrzystość i zapach mogą powiedzieć wiele o stanie zdrowia.

Kwasica ketonowa: przyczyny, objawy leczenie

Kwasica ketonowa rozwija się najczęściej u chorych na cukrzycę, gdy dochodzi do znacznego braku insuliny, co w rezultacjie prowadzi do licznych zaburzeń metablicznych. Rozwija się zwykle w kilka, kilkanaście godzin i towarzyszy jej hiperglikemia. Kwasica ketonowa jest stanem zagrażającym życiu.

 • Badanie ogólne moczu: normy, wyniki

  Badanie ogólne moczu: normy, wyniki

  Kolor: Wiele artykułów spożywczych oraz leków może zmienić barwę moczu. Bezbarwny mocz może być spowodowany przez niewydolność nerek, niekontrolowaną cukrzycę. Przyczyną ciemnego moczu może być odwodnienie. Czerwonawy kolor moczu może być spowodowany przez krew. Przejrzystość

 • Jak pić podczas odchudzania, żeby rozkręcić metabolizm i zachować dobrą formę?
 • Wygląd kupy ma znaczenie. To trzeba wiedzieć o własnych stolcach [rysunki, tabele]
 • Kolor kału - o czym świadczy? Kiedy zmianę zabarwienia stolca warto wyjaśnić i jak?
 • Hiponatremia - niedobór sodu we krwi. Przyczyny, objawy i leczenie hiponatremii
 • Jesteś wodą, a co o niej wiesz?

  Jesteś wodą, a co o niej wiesz?

  picia CIEPŁEJ  wody Białka, tłuszcze, węglowodany - po co je jeść? 6 kolorów herbaty Kac gigant: przeżyj dzień po By uniknąć odwodnienia i przewodnienia warto: - pić, nim pojawi się pragnienie, pierwszy objaw odwodnienia , - pić regularnie, małymi łykami. Warto mieć w pracy na

 • Kolor kału - o czym świadczy? Kiedy zmianę zabarwienia stolca warto wyjaśnić i jak?

Re: odwodnienie, jakie objawy?????

brak łez i śliny,skąpomocz,ciemnożółty kolor moczu, suchość skóry,zapadnięte oczy.

Re: ciemny kolor moczu...

Owszem, może oznaczać zbyt silne zagęszczenie (np. przy odwodnieniu), albo różne choroby. W tym żółtaczkę.

Re: pomarańczowy kolor moczu

moze za moalo pijesz? mi sie tak robi kiedy jestem nieco odwodniona, normalne, mocz jest wtedy bardziej skoncentrowany. -- pozdrawiam (żart)

Re: ciemny kolor moczu

Pij dużo i zrób badanie ogólne moczu. Taki kolor może znaczyć wiele rzeczy i nic - może się chwilowo odwodniłaś. Nie jestem lekarzem, najlepiej zrób rano badanie moczu i z wynikiem zadzwoń do lekarza.

Re: Przeczytajcie proszę - kolor moczu...

Kolor moczu zależy od wielu czynników,np.od stanu zdrowia. Ale generalnie jest tak,że im ciemniejszy tym organizm jest bardziej odwodniony. To by się nawet trochę zgadzało,zwłaszcza jeżeli są obecne wymioty bo wtedy organizm się odwadnia.Ale to nie oznacza,że ciemny mocz=pewna ciąża.

Re: badanie moczu

Skoro miał biegunkę, to pewnie wyszło odwodnienie , mocz był prawdopodobnie zagęszczony. Można to poznać też po kolorze. Przy biegunce i wymiotach trzeba dużo poić, najlepiej specjalnymi płynami uzupełniającymi elektrolity (w Polskich aptekach to orsalit, można też od biedy lekko posolić wodę)

Re: niepokojacy kolor moczu po samoistnym poronie

Iza,może jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Ciemny kolor moczu jest wtedy gdy organizm jest odwodniony i przy chorobach wątroby. Spróbuj więcej pić.

Re: jakie sa oznaki odwodnienia?

"ODWODNIENIE (dehydratacja) = stan nadmiernej utraty wody z organizmu dające o sobie znać w postaci zmęczenia, rozdrażnienia, widocznego zwolnienia procesów życiowych; mocz jest skąpy i ciemny, pocenie się jest zmniejszone, przyspieszona akcja serca, obniżone ciśnienie krwi; skóra chwycona

Re: Analiza moczu

> wegetarianskiej. > Jesli wszystkie inne parametry sa OK, to nie ma sie czym martwic. z tego co widzę to tak, najbardziej zmartwił mnie ten kolor moczu bo wyczytałam,że to oznacza odwodnienie a ja daje mu pić

Re: brzydko pachnący mocz! co to może być???

kolor ma zwykły, a nawet troche bardziej rozrzedzony. Mała pije bardzo dużo i sika bardzo dużo, także odwodnienie chyba odpada. Czyli szybko robie badanie moczu. Dzięki. Pozdr.