Wszystko o:

osteoporoza

osteoporoza

Osteoporoza

Objawy osteoporozy: Odporność kości bardzo wyraźnie spada, zaś beleczki kostne są cienkie i zwykle wyjątkowo kruche: wystarczy np. zeskoczyć z wysokiego stopnia, żeby złamać kręg w kręgosłupie; z pozoru niegroźne potknięcie kończy się złamaniem nadgarstka albo szyjki kości udowej

Przyczyny osteoporozy: Ubytek masy kości szczególnie widoczny jest u kobiet po menopauzie, gdy w organizmie spada stężenie estrogenów. Wtedy ogólna masa kości może się zmniejszać nawet o 1,5-3 proc. rocznie.

Leczenie osteoporozy: By uchronić się przed złamaniami, nie wystarczy jednak "utwardzić kość", czyli zwiększyć w niej zawartość minerałów. W leczeniu osteoporozy w zależności od wieku pacjentek i stopnia zaawansowania choroby stosuje się hormonalną terapię zastępczą, witaminę D i jej pochodne, kalcytoninę, bisfosfoniany

Anna Kowalczyk, izakle

Osteoporoza - przyczyny, badania, leczenie, profilaktyka

Osteoporoza - przyczyny, badania, leczenie, profilaktyka

Osteoporoza to dość powszechna choroba kości, która najczęściej dotyka osoby starsze. Rozwija się powoli i często bezobjawowo, co niestety może utrudnić wczesne postawienie diagnozy i rozpoczęcie skutecznego leczenia. Wyjaśniamy co to jest osteoporoza, jak się ją diagnozuje i leczy, oraz jak wygląda profilaktyka tej choroby.

Osteoporoza: objawy i przyczyny choroby nazywanej cichym złodziejem kości

Jedną z dość trudnych do rozpoznania chorób jest osteoporoza. Objawy zauważalne dla chorego pojawiają się bowiem zazwyczaj w momencie, gdy jest już ona mocno zaawansowana. Dlatego warto jej zapobiegać, a osoby znajdujące się w grupach ryzyka powinny wykonywać profilaktycznie badania w kierunku wczesnego wykrycia osteoporozy. Sprawdzamy, jakie są przyczyny i objawy osteoporozy.

Na osteoporozę choruje 200 milionów ludzi na świecie. Rzeczywiście wiemy, jak pokonać tę epidemię?

Osteoporoza to trzecia, po chorobach krążenia i nowotworach, przyczyna zgonów. Po 50. urodzinach złamaniami osteoporotycznymi zagrożona jest niemal co druga kobieta. Powszechna wiedza, że profilaktycznie wystarczy łykać suplementy z wapniem, to zdecydowanie za mało.

osteoporoza

Czy ktos zna naturalne metody leczenia osteoporozy,bo nie moge braclekow .Mam osteoporoze po leczeniu sterydami.Jestem chora na RZS,kiedy nastepuje atak choroby biore sterydy,bo nic innego mi nie pomaga,ateraz doszla osteoporoza.

Osteoporoza

Mój 5-letni synek ma rozpoznaną osteoporozę.Miejsce na rehabilitację w szpitalu mamy wyznaczoną za 4 miesiące.Czy wiecie co można robić do tej pory by juz zacząć wzmacniać kości?Czy jest na forum mama której maluch cierpi na osteoporozę?

osteoporoza

witam , mam poczatki osteoporozy , biorę ostolek koleżanka odradza mi branie tego leku że bardzo niszczy żołądek, nie wiem co gorsze zniszczony żołądek czy osteoporoza są jakieś kuracje skorupkami jajek , bardzo proszę o napisanie osoby chorujace na osteoporozę, czym się leczycie, jak

Osteoporoza

Witam! Proszę o kontakt z osobami mającymi osteoporozę. Jakie leki Pan(i) stosuje, gdzie się leczy, jakie efekty. Pozdrawiam!

Osteoporoza

Co homeopatia klasyczna poleca na osteoporozę, to znowu poszukiwania homeopaty na Śląsku

Osteoporoza

Moja osteoporoza albo wyleczona ,albo uśpiona albo gdzieś uciekła. Wszystko zawdzięczam preparatom z mumio w postaci tabletek ,balsamów i napoju. Polecam.

osteoporoza

na tym forum niewiele jest pan w wieku doroslym bardzo, w jaki sposob powinnysmy zapobiegac osteoporozie przy naszej chorobie

Osteoporoza

Ja w obawie przed osteoporozą, już przy zwykłym strzelaniu stawów postanowiłam zaopatrzyć się w jakiś suplement zawierający substancje mające korzystny wpływ na funkcjonowanie układu chrząstno-stawowego, dlatego też zakupiłam syrop o smaku wiśniowym Stavin.

Osteoporoza

Czy ktoś spotkał się kiedyś z jakimiś wynikami badań na temat związku karmienia piersią z osteoporozą? Jeśli tak to prosze o informację - z góry dziękuję :-)