Wszystko o:

rak piersi

piersi

Rak piersi

Objawy raka piersi: niebolesne, nieprzesuwalne guzki lub zgrubienia; zagłębienia, wciągnięcia skóry, zaczerwienienie; powiększenie obrysu piersi; powiększenie pachowych węzłów chłonnych

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet (20 proc. wszystkich nowotworów). Na szczęście, o ile jest wystarczająco wcześnie zdiagnozowany, może zostać całkowicie wyleczony.

Zobacz więcej

Anna Kurek

Najbardziej agresywny, śmiercionośny rak piersi może zostać pokonany

Najbardziej agresywny, śmiercionośny rak piersi może zostać pokonany

Eksperymentalna szczepionka ma chronić przed rozwojem raka piersi, w tym przed tym najbardziej śmiercionośnym, czyli potrójnie ujemnym rakiem piersi (TNBC). Ruszają badania kliniczne z udziałem kobiet.

Pomóżcie nam przerwać ciszę wokół raka piersi!

Dla kobiet, które usłyszały diagnozę; "rak piersi" czas dzieli się na: "przed" i "po" raku. Taka rzeczywistość przecięta na pół jest też codziennością ich bliskich. Rak piersi brzmi jak wyrok, ale dzięki współczesnej medycynie to choroba, którą można przejść. Ci, którzy mają największe doświadczenie w temacie - kobiety już zdiagnozowane, ich bliscy, onkolodzy, psycholodzy stworzyli Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Instrukcja jest przewodnikiem po życiu z chorobą. Od dziś dostępna jest za darmo w formie ebooka.

Krótkotrwała radioterapia raka piersi działa równie skutecznie, jak długotrwała

Po długoletnich badaniach okazało się, że ryzyko nawrotu raka piersi zmniejsza równie skutecznie długotrwałe naświetlanie całej piersi, jak i krótkotrwała radioterapia, wykonywana w wysokich skoncetrowanych dawkach. Różnice dotyczą tylko skutków ubocznych, które w obu wypadkach są nieco inne.

rak piersi

Witam, zdiagnozowano u mnie raka piersi, kogo polecacie do leczenia tzn. operacja itp. Przemyśl np. doktor Stawiszyńska czy dalej. Jeżeli dalej to gdzie? Dziękuję za odpowiedzi.

rak piersi

Mam pytanie: Czy jeśli ma się powtórnego raka tej samej piersi można wyleczyć to?

rak piersi

mam 19 lat. czy w tym wieku moglabym juz miec raka piersi?? wyczuwam cos na piersiach i troche sie martwie....

Rak piersi.

nie ja moja siostra nie rodzona, nie umiem znalezc sobie miejsca kobieta 28 lat male dziecko arrrr . Wiem ze to geny u mnie w rodzinie rak piersi rak jajnika itd. To norma nie jedna przez to umarla.Ale taka mloda babka i ... . Plakac mi sie chce . Ech tak wygadac sie chcialam ale jesli ktoras

Rak piersi

Szukam dobrego specjalisty od raka piersi w Lublinie, czy mógłby mi ktoś polecić jakiegoś lekarza?!

...rak piersi...

Czy noszenie przyciasnego stanika może się przyczynić do powstania raka piersi...? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

rak piersi

Chciałabym sie dowiedzieć, jak to naprawdę jest z częstotliwoscią wykonywania badania piersi (USG, mammografia) w przypadku, gdy w rodzinie sa przypadki raka piersi (siostra matki) dla kobiet poniżej 30 roku życia (29 lat) i co dalej. Czy branie tabletek antykoncepcyjnych obarczone jest w

rak piersi

powiedzcie mi czy rak boli.? wiem ,ze to głupio zabrzmi ,ale mam iśc na mammografię ,bo boli mnie prawa pierś , sama z siebie po prostu boli.Jak dotykam jednego miejsca to odczuwam ostry ból.Więc pk prostu pytam czy rak boli?

rak piersi

Pani Doktor, Mam pytanie dotyczace raka piersi. Moja Babcia zmarla na raka piersi, w związku z czym jestem pod stała kontrola lekarza. Miałam robioną mamografię, wykazała mikrozwapnienia bez złośliwego charakteru. USG nie wykazuje zadnych zmian. Zauważyłam wyciek z brodawek, kiedys byl on

rak piersi

Do osób które go miały/ mają. Jakie były objawy? Dokładnie w miejscu w którym mnie boli pierś mam duży guz. Właśnie on mnie boli. Czy jest tu ktoś kogo bolał guz i sie to okazał rak? Proszę o kontakt bardzo szybciutko.