Wszystko o:

tsh

tsh

TSH - hormon tarczycy

Hormon tyreotropowy (TSH) wytwarzany jest przez przysadkę mózgową. Do jego najważniejszych funkcji należy kontrola produkowanych przez tarczycę hormonów.

Poziom TSH pozwala ocenić działanie tarczycy, który w organizmie uzależniony jest od dwóch wydzielanych przez tarczycę hormonów - T4 (trójjodotyronina) i T3 (tyroksyna). Norma mieści się między: 0,27 a 4,2 mj/l, jednak wszystko zależy od laboratorium w którym wykonywane jest badanie oraz dolegliwości i objawów chorego.

Badanie TSH najczęściej jest wykonywane u osób z podejrzeniem nadczynności lub niedoczynności tarczycy.

Marcin Kusz, M. Wołoszyn

Norma TSH dla 30-latki. Jaki wpływ ma TSH na zajście i przebieg ciąży?

Norma TSH dla 30-latki. Jaki wpływ ma TSH na zajście i przebieg ciąży?

Norma TSH dla 30-latki jest najbardziej zbliżona do ogólnej normy dla dorosłego człowieka. TSH (thyroid stimulating hormone) to hormon glikoproteinowy, który działa pobudzająco na tarczycy oraz pomaga jej w produkcji hormonów: czyli tyroksyny i trójjodotyroniny. Jest on wydalany i kontrolowany przez przysadkę mózgową.

TSH w ciąży. Jakie są normy stężenia hormonów u ciężarnych?

TSH w ciąży jest jednym z podstawowych wykonywanych badań. Jest to ważne, gdyż prawidłowy rozwój dziecka jest uzależniony od wielu czynników, w tym także nadczynność lub niedoczynność tarczycy matki. Co warto wiedzieć na ten temat?

Norma TSH dla 40-latki. Czym jest TSH i dlaczego warto kontrolować jego parametry?

Norma TSH dla 40-latki jest inna niż w przypadku kobiet młodszych lub znacznie starszych, a także tych będących w ciąży. TSH (thyroid stimulating hormone) to w języku polskim tyreotropina, czyli hormon pobudzający tarczycę do działania i produkcji tyroksyny oraz trójjodotyroniny. Jest on produkowany i kontrolowany przez przysadkę mózgową.

TSH

Witam serdecznie Zrobiłam testowo córce (15,5 roku) kontrolną morfologię i TSH. Morforlogia ok , poza nieco podniesionymi eozynofilami (wynik 0,39 przy normie do 0,32), ale TSH wyszło jej 3,33 ?IU/ml. Norma na wyniki jest niby do 4,3, ale mi się wydaje, że ten wynik świadczy o lekkiej

TSH

Hej dziś odebrałam wynik z TSH 1.34uIU/ml jak sądzicie zajdę w ciążę z takim TSH??

TSH

Kochani podejrzewam u siebie problem z tarczycą. jakie badania wykonać czy od razu endokrynolog czy najpierw może inetrnista wystarczy z checią pójdę prywatnie żaden problem.

TSH

-obecnie N50.Do października brałam N25. W sierpniu TSH - 8.89 W październiku TSH wynosiło już 3.84 P.ciała anty-TPO >1000 P.ciała anty-TG >3000 Wczorajsze wyniki wyglądają następująco: TSH 19.08 Anty-TG > 1170 Anty-TPO> 600 Bardzo się zdenerwowałam i nie wiem co myśleć

TSH

Czy ma znaczenie o jakiej porze dnia lub nocy jest pobierana krew do badania TSH? Bardzo wczesnym rankiem (miałam pobierana krew o 4:30) tsh wyszło mi ponad 7,11 , a za kilka dni miałam pobieraną krew o 9 rano i tsh miałam 1,27.

Tsh

Zrobiłam badanie na tsh wyszło 1,75 czy jest to dobry wynik? Pani pielęgniarka stwierdziła ze powinno być 1. i teraz nie wiem co mam myśleć?

TSH

Po miesiącu brania Euthyrox 25 pół tabetki co drugi dzień moje TSH z 6,5 ulU/ml spadło do 3,5.Lekarka twierdzi że jest już dobrze ale cały czas mam brać przy jednoczesnym staraniu się o ciąże ( po 2 poronieniach) , w razie jej zaistnienia zgłosić się na zwiększenie dawki. cały czas na własna

TSH

Jakie jest optymalne stężenie hormonu tarczycy TSH, aby tarczyca działała bez zadnych "problemów"?

TSH

dostalam skierowanie na badanie TSH a na t3 t4 nie.Czy jeśli TSH wyjdzie dobrze to znaczy że nie ma potrzeby sprawdzenia t3 i t4?