Wszystko o:

wojciechów medyk

Eliza Dolecka

"Teleduperele i koronka dla leniuchów", czyli jak lekarze stają się ofiarami niewydolnego systemu

"Teleduperele i koronka dla leniuchów", czyli jak lekarze stają się ofiarami niewydolnego systemu

NIELECZENIE w Polsce ma być skutkiem pandemii i wykręcania się od roboty medyków? To modna, chociaż więcej niż naciągana teza. COVID-19 uwypuklił problemy, których na co dzień nie chcą widzieć rządzący i osoby rzadko potrzebujące pomocy lekarskiej. System opieki zdrowotnej to od dawna mocno nieświeży trup, którego teraz po prostu nie ma już kto szminkować.

Pan Wojciech, 37 lat: Usunęli mi opłucną, zalecili izolację oraz szczepienie przeciw pneumokokom i grypie. SARS-CoV-2? Bez szans

"W trakcie leczenia zapalenia płuc zostałem zakażony superbakterią New Delhi. Cudem uniknąłem śmierci. Kosztowałem podatników co najmniej 200 tysięcy. Teraz te pieniądze pójdą na zmarnowanie, jeśli złapię COVID-19. Niestety, na szczepionkę poza kolejnością nie mogę liczyć, chociaż moje płuca pewnie już nigdy nie będą w pełni sprawne". Czytelnicy piszą do nas w sprawie niejasnych zasad harmonogramu szczepień.

Trzecia dawka. Nie szczepimy się

Szok i niedowierzanie, a jednak. W Polsce ponad dwa miliony ludzi może już zaszczepić się trzecią dawką przeciw COVID-19, tymczasem w punktach pusto. Dlaczego do osób, wydawałoby się świadomych zagrożenia i rozumiejących rolę takiej profilaktyki, skoro przyjęły dwie dawki, nie dociera potrzeba przyjęcia kolejnej?